Subjektivní Encyklopedie

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisŽijeme v zajímavých časech, kdy fyzici pracují s pojmem vědomí a vznikají nové obory, jež zkoumají vztahy mezi dříve nepropojitelnými věcmi. Začínáme …
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
590
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSpolečnost Jindřicha Chalupeckého
ISBN9788090756120
EAN9788090756120
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.10 Kg
Rozměr210 x 290 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran102

Bližší informace o knize "Subjektivní Encyklopedie"

Žijeme v zajímavých časech, kdy fyzici pracují s pojmem vědomí a vznikají nové obory, jež zkoumají vztahy mezi dříve nepropojitelnými věcmi. Začínáme chápat, že spolu vše souvisí. Mluvíme o ekologii. Když ale popisujeme, v čem žijeme, často používáme slova realita, skutečnost nebo prostor. Jako bychom se snažili popsat svět bez nás. Výchozí pohled je přitom vždy náš, nelze ho oddělit. Subjektivní Encyklopedie, autor Loskot Richard, Studio UAII, Rak Jan, Ciprová Barbora.


Anotace knihy " Subjektivní Encyklopedie, autor Loskot Richard, Studio UAII, Rak Jan, Ciprová Barbora"

Subjekt je objekt. En-viron-mental znamená okolí vědomí. Okolí má svůj střed – tím je nejen člověk, ale i zvíře, rostlina či kámen. V prostředí se rozprostírá síť významů, které se spojují v celek. I tato kniha obsahuje jakousi pavučinu pojmů, které na sebe navzájem odkazují. Každý pojem je popsán textem a obrazem. Nejde o exaktní definice ani absolutní tvrzení. Naopak bychom si přáli, aby text otevíral dveře obrazotvornosti, obraz vyvolával nové představy a společně ukazovaly cestu k vlastnímu (subjektivnímu) přístupu.
Společnost Jindřicha Chalupeckého vydává publikaci Richarda Loskota, finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého z let 2012, 2014 a 2017 a držitele Divácké ceny z let 2014 a 2017.Ústředním tématem knihy je pojem prostředí, který je popsán pomocí 100 definic a autorských vizualizací. Hostem publikace je prof. Jan Rak, jaderný fyzik. Autoři: Richard Loskot, studio UAII (Vítězslav Plavec, Rozárka Jiráková) a Barbora Ciprová. Host: prof. Jan Rak.
Společnost Jindřicha Chalupeckého


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz