Stopy ducha

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisBibliografie neautorských tiskovin s ilustracemi JOSEFA VÁCHALA vydaných česky za jeho života. Vydalo Lege Artis, 1. vydání. Vyšlo 333 výtisků číslova…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
490
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788071102113
EAN9788071102113
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
Rozměr150x210 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran144

Bližší informace o knize "Stopy ducha"

Bibliografie neautorských tiskovin s ilustracemi JOSEFA VÁCHALA vydaných česky za jeho života. Vydalo Lege Artis, 1. vydání. Vyšlo 333 výtisků číslovaných a podepsaných na přiložené záložce z ručního losínského papíru s otiskem původního dřevorytu Josefa Váchala. Stopy ducha, autor Hýsek, Jan.


Anotace knihy " Stopy ducha, autor Hýsek, Jan"

Bibliografie neautorských tiskovin s ilustracemi JOSEFA VÁCHALA vydaných česky za jeho života. Se zvláštním přihlédnutím k edicím Josefa Portmana.
Praktická příručka pro sběratele a antikváře s ukazatelem aukčních cen a detektorem falzifikátů.
Obsahuje podrobný popis všech dobových knih, časopisů, katalogů a jiných tištěných materiálů s Váchalovými grafikami či ilustracemi, převážně dostupných i osobám s běžnými příjmy (na rozdíl od Váchalem tištěných autorských knih, jejichž dnešní cena se převážně pohybuje v řádu statisíců až miliónů a naprostá většina běžných sběratelů i antikvářů je uvidí nejvýš pod sklem na výstavě).
Hesla obsahují řadu praktických údajů nikde jinde nepublikovaných - o nedokumentovaných přednostních výtiscích, o reprodukcích vydávaných dosud z neznalosti za původní grafiky i o způsobech, jak se nenechat napálit některými dovedně upravenými novotisky. Doprovozeno cenami, kterých jednotlivé publikace dosáhly na knižních aukcích za posledních minimálně 15 let, nikde jinde dosud nepublikovanými.
Lehce detektivní úvod poodhaluje zdánlivě poněkud nejasné motivace litomyšlského sběratele Portmana, který vyprodukoval pět nejnedostupnějších váchalovských bibliofilií v nákladu 9-20 výtisků. Kompletní Váchalovy obrázky z nich jsou zde citovány v originální velikosti spolu s několika dalšími z jiných prakticky nedostupných publikací.
Vyšlo 333 výtisků číslovaných na přiložené záložce z ručního losínského papíru s otiskem původního dřevorytu Josefa Váchala..
neuveden

Obsah knihy: Stopy ducha

Stopy ducha - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz