Šlitr Šlitr Šlitr

Autor: Česky2020Taktumrating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

Jiřího Šlitra v roli hudebníka, herce a zpěváka není třeba představovat. Poněkud v pozadí zájmu zůstává druhá Šlitrova celoživotní umělecká vášeň - výtvarná tvorba. Přes řadu domácích i zahraničních výstav a dvacítku publikací, které ilustroval, zájem o Šlitrovu výtvarnou tvorbu v posledních desetiletích poněkud utichl.

Již není v prodeji
Název: Šlitr Šlitr Šlitr  ISBN: 9788027070121  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788027070121  Hmotnost: 0.50 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 167  Rozměr: 170x240 mm  Nakladatel: Taktum
informace ke knize

Detail knihy ~ Šlitr Šlitr Šlitr, Kramerová Daniela

Jiří Šlitr byl geniální autodidakt s mnoha talenty, který se stal slavným díky hudbě a divadlu, sám se nejvíc ze všeho cítil být výtvarníkem. Narodil se před 95 lety a od jeho předčasného skonu uplynulo 50 let. Šedesátiny pak nedávno oslavilo Divadlo Semafor, v jehož historii hrál klíčovou roli. Tato tři výročí byla inspirací pro vydání unikátní publikace Šlitr Šlitr Šlitr, která představuje výtvarné práce tohoto autora. Kniha je monografií, která představuje fenomenální, dosud nepublikované kresby ze Šlitrových cest, scény z městského a kavárenského života, hudebního i divadelního světa a známých osobností zlatých šedesátých let, a které v řadě případů snesou srovnání s legendární filmovou novou vlnou či progresivní světovou kresbou. Především pak exkluzivní, prakticky neznámý soubor erotických kreseb, reflektující tehdejší uvolněnou atmosféru. Šlitrovo pozorovatelské potěšení vyzařuje rozsáhlý konvolut ženských portrétů, momentek i studií. V neposlední řadě kniha obsahuje přepis dosud zcela neznámé korespondence mezi Šlitrem a Jiřím Voskovcem.

Šlitr Šlitr Šlitr

Recenze knihy ~ Šlitr Šlitr Šlitr, Kramerová Daniela

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

„Doporučuji.“

Ověřený zákazník  5.10.2023  Heureka.cz