Šašin!! Japonská fotografie 19. století

Autor: Česky2019Národní galerie v Praze

Monografie zpracovává téma rozvoje fotografického řemesla v nově vznikajících studiích a ateliérech od 60. let 19. století až do počátku 1. světové války na pozadí rozsáhlých změn japonské tradiční společnosti.

Již není v prodeji
Název: Šašin!! Japonská fotografie 19. století  ISBN: 9788070356647  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788070356647  Hmotnost: 1.20 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 360  Rozměr: 300x270  Nakladatel: Národní galerie v Praze
informace ke knize

Detail knihy ~ Šašin!! Japonská fotografie 19. století, Suchomel Filip

Byli to především zahraniční návštěvníci Japonska, kteří si pořizovali ze svých cest fotografickou dokumentaci v renomovaných fotografických salonech, vlastněných jak zahraničními provozovateli, tak stále častěji i japonskými tvůrci, kde se vyráběla obsáhlá honosná alba s obrazy známých míst a také s ustálenými etnografickými typy zachycenými při charakteristických činnostech.
Silnější a známější obchodní firmy však pohlcovaly své konkurenty a často rovněž přebíraly jejich archiv fotografických negativů do svých portfolií, což v současnosti výrazně ztěžuje identifikaci autorů jednotlivých záběrů. Mezi těmito tvůrci objevíme řadu umělecky zdatných fotografických mistrů – průkopníků fotografického média v Japonsku, kteří celosvětově proslavili japonskou kolorovanou fotografii, jež ve své době patřila k mistrovským ukázkám japonského smyslu pro koloraci.

Šašin!! Japonská fotografie 19. století