Rytmy + pohyb + světlo. Impulsy futurismu v českém umění

Sleva 28%
Autor
InformaceČesky, 2012
PopisPodnětem ke vzniku publikace byla otázka, zda a jak české umění první třetiny 20. století reflektovalo impulzy přicházející z italského futurismu. Myš…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena1 389 Kč - SLEVA 28%
Cena s DPH
999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-7467-014-5
EAN9788074670145
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.70 Kg
Rozměr235 x 275 mm
VazbaV8
Počet stran336

Bližší informace o knize "Rytmy + pohyb + světlo. Impulsy futurismu v českém umění"

Podnětem ke vzniku publikace byla otázka, zda a jak české umění první třetiny 20. století reflektovalo impulzy přicházející z italského futurismu. Myšlenka zachytit, evokovat, předvést pohyb se v našem prostředí odvíjela několika směry. Jeden zachovával tradiční umělecké formy a mířil k symbolickému abstraktnímu výrazu, další se přikláněl ke konceptuálnímu využití či znakovému jazyku a konečně třetí zapojil do výtvarného díla reálný pohyb. Rytmy + pohyb + světlo. Impulsy futurismu v českém umění, autor Lada Hubatová-Vacková, Jitka Matulová, Lenka Pastýříková, Alena Pomajzlová, Tomáš Pospiszyl.
Anotace knihy " Rytmy + pohyb + světlo. Impulsy futurismu v českém umění, autor Lada Hubatová-Vacková, Jitka Matulová, Lenka Pastýříková, Alena Pomajzlová, Tomáš Pospiszyl"

Futurismus je vnímán v souvislosti s nadšeným přijetím industrializace a oslavou stroje (až k představě očistné role války). Historické předobrazy futurismu lze nalézt v plynulé, rytmické křivce rostlinného secesního ornamentu či ve vědecké vizualizaci srdečního tepu ze šedesátých let 19. století. Kolem přelomu století někteří umělci usilovali o zachycení rytmu dějin v pravidelném střídání vzestupů a pádů. Témata rychlosti a pohybu jsou s futurismem těsně spjata, ale impulzy k jejich ztvárnění lze hledat i jinde, nejen ve sféře umění. Jednotlivé studie ukazují vzájemné souvislosti, posuny a variace tématu dynamismu, pohybu a času v českém výtvarném umění, filmu, fotografii a divadle první třetiny 20. století. Podobné téma nebylo dosud zpracováno, výpravná publikace zachycuje fenomén nasvěcující české dějiny umění z nového úhlu..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz