Růžová zahrádka. Rukopisné modlitební knížky 18. a 19. století. Sbírka Jana Poše.

Autor
Informace, 2012
PopisObsáhlá publikace s 333 barevnými reprodukcemi, vycházející u příležitosti stejnojmenné výstavy v Arcidiecézním muzeu Olomouc.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 290
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN9788087164150
EAN9788087164150
Rok vydání
Hmotnost2.14 Kg
Rozměr200 x 300 mm
Vazbavázaná
Počet stran264

Bližší informace o knize "Růžová zahrádka. Rukopisné modlitební knížky 18. a 19. století. Sbírka Jana Poše."

Obsáhlá publikace s 333 barevnými reprodukcemi, vycházející u příležitosti stejnojmenné výstavy v Arcidiecézním muzeu Olomouc. Růžová zahrádka. Rukopisné modlitební knížky 18. a 19. století. Sbírka Jana Poše., autor Jan Poš, Pavel Černý, Zdeněk R. Nešpor, Jan Kvapil, Jiří Šalamoun, Anežka Šimková.


Anotace knihy " Růžová zahrádka. Rukopisné modlitební knížky 18. a 19. století. Sbírka Jana Poše., autor Jan Poš, Pavel Černý, Zdeněk R. Nešpor, Jan Kvapil, Jiří Šalamoun, Anežka Šimková"

Kniha poprvé komplexně seznamuje čtenáře s fenoménem rukopisných modlitebních knížek 18. a 19. století, které jsou fascinující a nedoceněnou kapitolou historie knižní kultury dvojjazyčného českého a moravského venkova. Předlohami pro jejich opisy byly tehdy hojně rozšířené tisky modlitebních knih; ručně je opisovali, zdobili a ilustrovali nejčastěji učitelé a jiní laici, a dodávali jim tak novou výtvarnou kvalitu. Odborná teoretická část knihy doplněná obrazovým doprovodem obsahuje studii Jana Poše, původního majitele této ojedinělé sbírky modlitebních knížek, která je zaměřena na výtvarné kvality rukopisů, další studie Pavla Černého, Zdeňka R. Nešpora a Jana Kvapila uvádějí tyto artefakty do obecnějších kulturněhistorických souvislostí, textovou část doplňuje vzpomínková esej Jiřího Šalamouna, věnovaná sběrateli Janu Pošovi. Těžištěm knihy jsou obrazové medailony jedenapadesáti vybraných českých a německých rukopisů, ukazující v rozsáhlé obrazové příloze na rozmanitost výtvarných přístupů jednotlivých autorů. Součástí publikace je německé a anglické resumé.

Publikace byla oceněna ve dvou prestižních soutěžích, a to Nejkrásnější knihu roku, ve které získalo 1. cenu v kategorii Svazu polygrafických podnikatelů za vynikající polygrafické zpracování a dále v Národní soutěži muzeí Gloria musealis v kategorii Muzejní Publikace roku 2009..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz