Rudolf Dzurko - Já nedělám umění

Autor
InformaceČesky, 2002
PopisReprezentativní česko-německá monografie romského umělce, známého svými obrazy ze skleněné drtě.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
888
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN9788086300252
EAN9788086300252
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr215x265 mm
Vazbavázaná
Počet stran196

Bližší informace o knize "Rudolf Dzurko - Já nedělám umění"

Reprezentativní česko-německá monografie romského umělce, známého svými obrazy ze skleněné drtě. Rudolf Dzurko - Já nedělám umění, autor Erika Manuš, Milena Hübschmannová, Hana Knížková, Martin Souček.


Anotace knihy " Rudolf Dzurko - Já nedělám umění, autor Erika Manuš, Milena Hübschmannová, Hana Knížková, Martin Souček"

Rudolf Dzurko se narodil v roce 1941 v Pavlovcích na východním Slovensku. V roce 1945 odešel s rodinou do severních Čech. Pracoval jako zedník, topič a dělník ve sklárnách, zde začal pracovat a experimentovat se skelnou drtí.
Rudolf Dzurko se narodil v roce 1941 v Pavlovcích na východním Slovensku. V roce 1945 odešel s rodinou do severních Čech. Pracoval jako zedník, topič a dělník ve sklárnách, zde začal pracovat a experimentovat se skelnou drtí. Vymyslel a stále zdokonaluje techniku lepení skla na skleněný podklad a vytváří plastické obrazy ze skleněné drtě. V 80. letech odchází do Prahy, je v částečném invalidním důchodu, vyrábí originální dřevěné šperky, které prodává na Karlově mostě. Významnou část jeho tvorby tvoří dřevořezby. Je zastoupen v mnoha sbírkách včetně Slovenské národní galerie v Bratislavě a Národní galerie v Praze. Jedná se o jeho první reprezentativní česko-německou monografii..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Rudolf Dzurko - Já nedělám umění

Rudolf Dzurko - Já nedělám umění - examplesRudolf Dzurko - Já nedělám umění - examplesRudolf Dzurko - Já nedělám umění - examplesRudolf Dzurko - Já nedělám umění - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz