Reštaurovanie / Restoration

Autor
InformaceSlovensky, 2023
PopisMonografie akademické malířky a restaurátorky Marie Bidelnicové RESTAUROVÁNÍ představí její mimořádně rozsáhlou restaurátorskou činnost za posledních …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSlovart
ISBN9788055656014
EAN9788055656014
JazykSlovensky
Rok vydání
Hmotnost2.60 Kg
Rozměr230x280 mm
Vazbapevná
Počet stran448

Bližší informace o knize "Reštaurovanie / Restoration"

Monografie akademické malířky a restaurátorky Marie Bidelnicové RESTAUROVÁNÍ představí její mimořádně rozsáhlou restaurátorskou činnost za posledních padesát let. Reštaurovanie / Restoration, autor Mária Bidelnicová.


Anotace knihy " Reštaurovanie / Restoration, autor Mária Bidelnicová"

Během studia na Katedře restaurování na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě absolvovala v roce 1982 stáž na Instituto Centrale del Restauro v Římě u profesorů Gabrielle Serangelli a Sergia Lancioniho jako jediná slovenská studentka v dosavadní historii Slovenska.

V této jedinečné knize se čtenář setká s různými postupy a uměleckými záměry při záchraně a obnově umělecko-historických památek. Restaurovaná díla jsou prezentována chronologicky podle historických období od gotiky až po 20. století. Průběh restaurování je doložen fotografiernou děl, důležitými detaily, výsledky z chemicko-technologických analýz, rozbory barev, podkladů a výzkumů infra, UV-luminiscencí nebo rentgenových záběrů jednotlivých vrstev.

Představena jsou díla od Giorgia Baglioneho, Simona Voueta, Ladislava Mednyánszkeho, Alfonze Muchu, Ernsta Fuchse, Arnolda Weisze-Kubínčana, Dominika Skuteckého, Gustava Mallého, Martina Benku, Milana Paštéku, Ludovíta Fullu, Cypriána , Joana Miróa, Ada Snijderse, jakož i práce neznámých umělců, které patří ke klenotům jednotlivých období. Přes 1 300 fotografií dokumentuje spolupráci s více než dvaceti slovenskými muzei a galeriemi.

Monografie o akademické malířce - restaurátorce Marii Bidelnicové, RESTAUROVÁNÍ, představuje její mimořádně rozsáhlou restaurátorskou práci trvající více než padesát let..
Slovart


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz