Reštaurovanie / Restoration

Autor: Slovensky2023Slovart

Monografie akademické malířky a restaurátorky Marie Bidelnicové RESTAUROVÁNÍ představí její mimořádně rozsáhlou restaurátorskou činnost za posledních padesát let.

1 999 
včetně dph
skladem
Název: Reštaurovanie / Restoration  ISBN: 9788055656014  Jazyk: Slovensky  Rok:   EAN: 9788055656014  Hmotnost: 2.60 kg  Vazba: pevná  Počet stran: 448  Rozměr: 230x280 mm  Nakladatel: Slovart
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Reštaurovanie / Restoration, Mária Bidelnicová

Během studia na Katedře restaurování na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě absolvovala v roce 1982 stáž na Instituto Centrale del Restauro v Římě u profesorů Gabrielle Serangelli a Sergia Lancioniho jako jediná slovenská studentka v dosavadní historii Slovenska.

V této jedinečné knize se čtenář setká s různými postupy a uměleckými záměry při záchraně a obnově umělecko-historických památek. Restaurovaná díla jsou prezentována chronologicky podle historických období od gotiky až po 20. století. Průběh restaurování je doložen fotografiernou děl, důležitými detaily, výsledky z chemicko-technologických analýz, rozbory barev, podkladů a výzkumů infra, UV-luminiscencí nebo rentgenových záběrů jednotlivých vrstev.

Představena jsou díla od Giorgia Baglioneho, Simona Voueta, Ladislava Mednyánszkeho, Alfonze Muchu, Ernsta Fuchse, Arnolda Weisze-Kubínčana, Dominika Skuteckého, Gustava Mallého, Martina Benku, Milana Paštéku, Ludovíta Fullu, Cypriána , Joana Miróa, Ada Snijderse, jakož i práce neznámých umělců, které patří ke klenotům jednotlivých období. Přes 1 300 fotografií dokumentuje spolupráci s více než dvaceti slovenskými muzei a galeriemi.

Monografie o akademické malířce - restaurátorce Marii Bidelnicové, RESTAUROVÁNÍ, představuje její mimořádně rozsáhlou restaurátorskou práci trvající více než padesát let.

Reštaurovanie / Restoration