Příběhy ptačího koberce

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisUnikátní bílý anatolský koberec, který proslavil Karel Čapek ve své povídce Čintamani a ptáci, se do sbírek Národní galerie v Praze podařilo získat v …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
450
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní galerie v Praze
ISBN9788070356586
EAN9788070356586
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr230 x 300 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran168

Bližší informace o knize "Příběhy ptačího koberce"

Unikátní bílý anatolský koberec, který proslavil Karel Čapek ve své povídce Čintamani a ptáci, se do sbírek Národní galerie v Praze podařilo získat v roce 2014. Editorka Zdenka Klimtová zařadila do knihy nejen Čapkovu povídku a další jeho texty, ale přibližuje čtenářům také historii bílého anatoláku. Kniha neopomíjí ani téma filmových adaptací povídek Karla Čapka či restaurování vzácného koberce selendi se vzorem ptáků. Příběhy ptačího koberce, autor Zdenka Klimtová (ed.).


Anotace knihy " Příběhy ptačího koberce, autor Zdenka Klimtová (ed.)"

Poprvé u nás je publikován unikátní osmanský Koberec selendi se vzorem ptáků z doby kolem roku 1600, zakoupený v roce 2014 do sbírek Národní galerie v Praze. Je významný svým stářím, typem i historií, jíž se inspiroval Karel Čapek k napsání povídky Čintamani a ptáci. Monografie představuje výsledky interdisciplinárního výzkumu, který je tomuto legendárnímu koberci věnován v širších souvislostech, dále pojednává o historii osmanských koberců s bílou půdou a propojuje téma výtvarného umění a literatury v kontextu osmanských koberců se vzory čintámani a ptáků..
Národní galerie v Praze

Obsah knihy: Příběhy ptačího koberce

Příběhy ptačího koberce - examplesPříběhy ptačího koberce - examplesPříběhy ptačího koberce - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz