Planeta Eden

Autor
InformaceČesky, 2010
PopisSpolečenská utopie se v druhé polovině padesátých let minulého století rychle proměňovala v utopii technickou. Úspěchy při dobývání kosmického prostor…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 200
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN978-80-87164-34-1
EAN9788087164341
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.23 Kg
Rozměr240×260 mm
VazbaV8
Počet stran460

Bližší informace o knize "Planeta Eden"

Společenská utopie se v druhé polovině padesátých let minulého století rychle proměňovala v utopii technickou. Úspěchy při dobývání kosmického prostoru byly tak omračující, že se brzká migrace lidstva do okolního vesmíru zdála být otázkou nejbližších desetiletí. Planeta Eden, autor Ivan Adamovič, Ondrej Herec, Milan Krejčí, Jaroslav Olša jr., Tomáš Pospiszyl, Tomáš Prokůpek.


Anotace knihy " Planeta Eden, autor Ivan Adamovič, Ondrej Herec, Milan Krejčí, Jaroslav Olša jr., Tomáš Pospiszyl, Tomáš Prokůpek"

Také tento sen o vesmíru však začal být v průběhu šedesátých let korigován a ztrácel svůj utopický pel. Pokorně se vrátil do románů a filmů science fiction a přestal být tématem pro nejširší veřejnost. Dnes se z našich životů vizionářská kvalita již zcela vytratila. Kniha Planeta Eden – Svět zítřka v socialistickém Československu se v jedenácti tematických a obrazových kapitolách vrací k nedávným představám o budoucnosti, která v této podobě nikdy nenastala. Přibližuje víru ve vědecko-technický rozvoj, dogmata sociálních utopií a oblibu vědecko-fantastického žánru v podmínkách socialistického režimu. Bohatě ilustračně vybavená kniha přináší statě o historii vědecko-fantastického žánru v Československu na poli knižní kultury, výtvarného umění, filmu, komiksu i společenské teorie. Obsahuje samostatné profily výtvarníků Zdeňka Buriana a Teodora Rotrekla, reflexi témat budoucnosti v dobovém avantgardním umění i obrazové materiály vztahující se k oblasti tehdejší masové kultury; je uzavřena anglickým i ruským resumé a jmenným rejstříkem..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz