Picassův svět

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisPablo Picasso, jeden z nejznámějších a nejzajímavějších umělců 20. století, je autorem množství děl z mnoha výtvarných oborů.
více informací
Dostupnostdo týdne
Doporučená cena 799 Kč - SLEVA
Cena s DPH
699
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSlovart
ISBN9788073912222
EAN9788073912222
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.18 Kg
Rozměr260 x 292 mm
Vazbavázaná
Počet stran180

Bližší informace o knize "Picassův svět"

Pablo Picasso, jeden z nejznámějších a nejzajímavějších umělců 20. století, je autorem množství děl z mnoha výtvarných oborů. Picassův svět, autor kolektiv.


Anotace knihy " Picassův svět, autor kolektiv"

Vytvořil celou řadu maleb, kreseb, litografií i sochařských a keramických artefaktů, od malých dřevěných sošek kytar až po rozměrné olejomalby, jako jsou Avignonské slečny či nezapomenutelná pocta občanské válce ve Španělsku Guernica. Je považován za zakladatele kubismu, prošel však celou řadou výtvarných stylů, od klasického realismu až po surrealismus. Bouřil se proti zavedeným postupům a tvořil díla, jež diváky šokovala a provokovala. Pomocí originální dokumentace z Picassových archivů, jeho skic, dopisů a fotografií umožňuje tato kniha čtenáři, aby se seznámil s událostmi, lidmi a místy, jež Pabla Picassa ovlivňovaly a formovaly.

Mnohokrát byly převyprávěny prózou i ve verších a najde se jen málo těch, co by nevěděli, kdo byl Ezop. Ale ať už se ten moudrý muž jmenoval Ezop, nebo jinak, ať už žil v 6. století před Kristem, anebo jindy, ať už byl thráckého původu, nebo jného, hlavní je, že jeho bajky dodnes nezestárly. Svět se za tu dobu změnil od základu, lidé létají do vesmíru a dorozumívají se přes celou zeměkouli, ale ovládají je tytéž radosti, vášně a zlozvyky jako Ezopovy současníky. Proto jim tak dobře rozumíme - dospělí i děti. Vzít do rukou převyprávění Ezopových bajek od Jiřího Žáčka a číst si s dětmi moudré a vtipné příběhy, prohlížet si ilustrace Adolfa Borna a povídat si o životě, to může být chvíle, která se nám zapíše do paměti...
Slovart


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz