Pavel Dušek: In the House

Autor
InformaceČesky, 2023
PopisSpeciální betonová publikace k výstavě českého umělce působícího na poli malby a streetartu, která představuje autorovy nejnovější malované betonové r…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTrafo Gallery
ISBN978-80-908604-2-1
EAN9788090860421
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.50 Kg
Rozměr220 x 290 mm
Vazbapevná
Počet stran61

Bližší informace o knize "Pavel Dušek: In the House"

Speciální betonová publikace k výstavě českého umělce působícího na poli malby a streetartu, která představuje autorovy nejnovější malované betonové reliéfy, ve kterých rozpoznáváme jeho dlouhodobé téma prostupující celou jeho tvorbou – konstruování, vnímání a především prožívání prostoru. Pavel Dušek: In the House, autor Radek Wohlmuth, Marie Bordier.


Anotace knihy " Pavel Dušek: In the House, autor Radek Wohlmuth, Marie Bordier"

Navenek se u něj vše koncentruje do námětu sevřené prostorové kompozice interiéru, k níž také odkazuje pojmenování výstavního projektu. U tradičně malovaných obrazů jde někdy až do úrovně bytového zařízení. Typičtější je však práce se základním rozvržením hmot ve smyslu uspořádání jednotlivých konstrukčních prvků. I zde však autor pracuje s barvou, iluzivní optikou a perspektivní zkratkou, jako při běžné malbě, důraz ale klade na materiálovou účinnost a architektonickou realitu, které představují základní rozdílový prvek. Tímto způsobem rozšiřuje hranice tradičního závěsného obrazu – ten u něj disponuje výrazným prostorovým efektem ve smyslu reliéfního prolamování a přijímá tak formu hybridní platformy – obrazoobjektu. Fakticky tak nahrazuje standardní podložku, desku nebo plátno, atypem – betonem či acrystalem, které mu umožňují využít jejich tvárných vlastností. Tímto si Pavel Dušek vytvořil osobitou kombinovanou techniku, jež se nachází na pomezí modelace a malby, kde mají obě složky svou nezastupitelnou roli.

Děkujeme partnerům publikace TBG Pražské malty, ESTRA stavební s.r.o. – dekorativní podlahy.
Trafo Gallery

Obsah knihy: Pavel Dušek: In the House

Pavel Dušek: In the House - examplesPavel Dušek: In the House - examplesPavel Dušek: In the House - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz