Opičí král 1. CD. Jak se opičí král Sun Wu-Kchung stal nesmrtelným

Sleva 20%
Autor
InformaceČesky, 2010
PopisNa konci 16. století čínský literát Wu Čcheng-en stvořil ve svém Putování na Západ Opičího krále Sun Wu-kchunga, tak jak ho dnes znají čtenáři a divác…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena199 Kč - SLEVA 20%
Cena s DPH
159
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Zdeněk Sklenář
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.06 Kg
Rozměr130 x 130
VazbaCD
Počet stranCD

Bližší informace o knize "Opičí král 1. CD. Jak se opičí král Sun Wu-Kchung stal nesmrtelným"

Na konci 16. století čínský literát Wu Čcheng-en stvořil ve svém Putování na Západ Opičího krále Sun Wu-kchunga, tak jak ho dnes znají čtenáři a diváci na celém světě. V režii Jana Jiráně uslyšíte Martina Dejdara, Jiřího Lábuse, Marka Ebena či Jiřího Schmitzera. Opičí král 1. CD. Jak se opičí král Sun Wu-Kchung stal nesmrtelným, autor Zdena Heřmanová, Huang Rui.


Anotace knihy " Opičí král 1. CD. Jak se opičí král Sun Wu-Kchung stal nesmrtelným, autor Zdena Heřmanová, Huang Rui"

Tímto nejkouzelnějším způsobem zobrazil před půl stoletím Opičího krále veliký český umělec.
Kniha Sklenářův Opičí král vznikla reedicí ilustrací českého malíře Zdeňka Sklenáře k Opičímu králi, které vznikaly od konce padesátých do počátku šedesátých let. Zdeněk Sklenář po pečlivém studiu, s přidáním svých osobních zážitků z Číny, vytvořil osmdesát černobílých ilustrací umístěných na začátku a na konci každé kapitoly, jakož i dvacet čtyři celostránkových barevných ilustrací. Prosté černobílé ilustrace sledují vývoj příběhu, zatímco barevné ilustrace jsou uměleckým převyprávěním textu knihy. Sklenář za tímto účelem vyvinul zvláštní velmi komplikovanou techniku za použití mnoha různých malířských postupů a barev, aby vystihl atmosféru a poselství příběhu. Pro dosažení co nejlepšího uměleckého účinku často rozdělil prostor na několik částí, aby takto vyjádřil kontrast mezi imaginativním obsahem díla a jeho uměleckým ztvárněním.

Putovování na Západ (Opičí král) je jedním z nejslavnějších čínských klasických románů. Líčí především příběh o tom, jak Sun Wukong ochraňoval tangského mnicha Tripitaku při putování do Západního ráje pro posvátné sútry, jak překonali devětkrát devatero nebezpečenství a jak nakonec získali pravá svatá písma. Jeho autor Wu Cheng’en pocházel z období dynastie Ming a Opičí král, jenž vzešel zpod jeho štětce, je postavou důvěrně známou každému Číňanovi. Koncem padesátých a počátkem šedesátých let český malíř Zdeněk Sklenář dal postavě Opičího krále zcela novou tvář. Kniha, která se nám dnes dostává do rukou, byla již vydána v češtině, angličtině a němčině. V čase, kdy se koná EXPO Shanghai, se Sklenářův Opičí král vrací do své domoviny – Číny. To je jistě ta nejradostnější událost pro všechny příznivce Opičího krále v Číně i v České republice..
Galerie Zdeněk Sklenář


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz