Old Masters in New Colours

Autor: Anglicky2024Vydavatelství Univerzity Palackého v Olomouci

Studium uměleckých děl starých mistrů není již dávno výsadou pouze historiků umění. Znalectví a další uměleckohistorické metody mohou dnes využívat v mnohem větší míře než kdy dříve poznatků tzv. exaktních věd. Ty umožňují získávat o uměleckých dílech minulosti nové znalosti, které nejsou zřejmé našemu zraku.

790 
včetně dph
skladem
Název: Old Masters in New Colours  ISBN: 978-80-244-6410-7  Jazyk: Anglicky  Rok:   EAN: 9788024464107  Hmotnost: 0.20 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 80  Rozměr: 220x240 mm  Nakladatel: Vydavatelství Univerzity Palackého v Olomouci
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Old Masters in New Colours, Farkaš, Patrik / Zapletalová, Jana (eds.)

Zobrazovací a instrumentální metody pro průzkum uměleckých děl mnohdy dovolují doslova „nahlédnout do obrazu“, pod povrch viděného, a pozorovat dílo například v různých oblastech neviditelného spektra elektromagnetického záření. Díky využití různých průzkumových metod – s potřebnou obezřetností a vědomím jejich limitů – bývá možné nahlédnout do hypotetického procesu vzniku díla a do malířského souvrství. Lze charakterizovat materiálovou podstatu či technologické postupy nebo studovat autorské změny a pozdější zásahy do díla. Různé průzkumové metody umožňují nazírat umělecká díla z jiných perspektiv a studovat je obrazně řečeno „v nových barvách“, často barvách, ve kterých se ukazují našemu zraku při využití rozmanitých zobrazovacích metod. Jak může historik umění s technologickými poznatky pracovat a do jaké míry se o ně vůbec může opřít, demonstruje a řeší celkem sedm případových studií zabývajících se závěsnými obrazy starých mistrů ze sbírek Arcibiskupství olomouckého a Muzea umění Olomouc.

Old Masters in New Colours