Odpoutané obrazy - Archeologii českého virtuálního prostoru

Sleva 6%
Autor
InformaceČesky, 2009
PopisKniha je zaměřena na archeologii virtuálního prostoru a putující koncept „odpoutaných obrazů“, které ho zaplňují a utvářejí. „Odpoutanými obrazy“ jsou…
více informací
Dostupnostdo týdne
Běžná cena425 Kč - SLEVA 6%
Cena s DPH
399
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAcademia
ISBN80-200-2273-8
EAN9788020022738
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.38 Kg
Rozměr135 x 190 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran344

Bližší informace o knize "Odpoutané obrazy - Archeologii českého virtuálního prostoru"

Kniha je zaměřena na archeologii virtuálního prostoru a putující koncept „odpoutaných obrazů“, které ho zaplňují a utvářejí. „Odpoutanými obrazy“ jsou myšleny obrazy, které se odpoutávají od plochy, okna, rámu a centrální perspektivy, přesně vymezených stylových etap, diskurzu tradiční uměnovědy. Odpoutané obrazy - Archeologii českého virtuálního prostoru, autor Svatoňová Kateřina.


Anotace knihy " Odpoutané obrazy - Archeologii českého virtuálního prostoru, autor Svatoňová Kateřina"

Text zkoumá jednotlivé strategie odpoutávání obrazů, nejprve v české moderně přelomu 19. a 20. století, dále se zabývá tím, jaký vliv na zobrazování má proměna vědeckého uvažování o prostoru a teorie čtyřdimenzionality od počátku 20. století. Cílem knihy není pouze popsat historickou proměnlivost úvah o vnímání, o pojetí prostoru a alternativních strategií zobrazování, ale zároveň zproblematizovat některé pojmy, které byly vytvořeny pro materiální dvojdimenzionální obraz a začínají být pro virtuální či multimediální, vícedimenzionální obraz nedostatečné..
Academia


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz