Odpoutané obrazy - Archeologii českého virtuálního prostoru

Autor: Česky2009Academia

Kniha je zaměřena na archeologii virtuálního prostoru a putující koncept „odpoutaných obrazů“, které ho zaplňují a utvářejí. „Odpoutanými obrazy“ jsou myšleny obrazy, které se odpoutávají od plochy, okna, rámu a centrální perspektivy, přesně vymezených stylových etap, diskurzu tradiční uměnovědy.

Již není v prodeji
Název: Odpoutané obrazy - Archeologii českého virtuálního prostoru  ISBN: 80-200-2273-8  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788020022738  Hmotnost: 0.38 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 344  Rozměr: 135 x 190 mm  Nakladatel: Academia
informace ke knize

Detail knihy ~ Odpoutané obrazy - Archeologii českého virtuálního prostoru, Svatoňová Kateřina

Text zkoumá jednotlivé strategie odpoutávání obrazů, nejprve v české moderně přelomu 19. a 20. století, dále se zabývá tím, jaký vliv na zobrazování má proměna vědeckého uvažování o prostoru a teorie čtyřdimenzionality od počátku 20. století. Cílem knihy není pouze popsat historickou proměnlivost úvah o vnímání, o pojetí prostoru a alternativních strategií zobrazování, ale zároveň zproblematizovat některé pojmy, které byly vytvořeny pro materiální dvojdimenzionální obraz a začínají být pro virtuální či multimediální, vícedimenzionální obraz nedostatečné.

Odpoutané obrazy - Archeologii českého virtuálního prostoru