Očím na odiv

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisOdborná monografie je koncepčně propojeným pokračováním titulu Očím skryté. Jedná se o první takto pojatou publikaci k tématu výzdobných technik ve st…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
650
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNárodní galerie v Praze
ISBN978-80-7035-679-1
EAN9788070356791
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.70 Kg
Rozměr220x260
Vazbavázaná
Počet stran420

Bližší informace o knize "Očím na odiv"

Odborná monografie je koncepčně propojeným pokračováním titulu Očím skryté. Jedná se o první takto pojatou publikaci k tématu výzdobných technik ve středověkém bohemikálním památkovém fondu. Očím na odiv, autor Helena Dáňová – Štěpánka Chlumská – Radka Šefců (eds.).


Anotace knihy " Očím na odiv, autor Helena Dáňová – Štěpánka Chlumská – Radka Šefců (eds.)"

Čerpá z poznatků shromážděných široce zaměřeným mezioborovým projektem, který se zabýval studiem historických technologií gotického umění bohemikální provenience v rámci sbírkového fondu Národní galerie Praha včetně fondu dlouhodobých zápůjček. Výsledky studia a interpretace specializovaných analýz jsou členěny do jednotlivých kapitol v okruhu témat, kterým se věnuje i katalogová část, zahrnující téměř pět desítek malířských a sochařských děl. Pozornost je zaměřena na materiály a techniky pokovení, techniky ražené výzdoby či techniky plastické výzdoby. V úvodních studiích jsou sledovány aspekty dílenské praxe, materiálového složení dekorů i výzdobná schémata. Nedílnou součástí publikace jsou přehledové tabulky a výpravná fotodokumentace..
Národní galerie v Praze


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz