O umění, zjednodušeně řečeno

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisMóda je v dnešním světě, stojícím na vrcholu racionality, jedním z nejpřesvědčivějších způsobů, jak se projevovat, jak vůbec existovat. Být aktuální d…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
17,02
Změna měny Platba v CZK

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelRubato
ISBN9788087705827
EAN9788087705827
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr170 × 240 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran176

Bližší informace o knize "O umění, zjednodušeně řečeno"

Móda je v dnešním světě, stojícím na vrcholu racionality, jedním z nejpřesvědčivějších způsobů, jak se projevovat, jak vůbec existovat. Být aktuální dnes znamená především být módní; život v pravdě není ničím jiným než módním bytím, tedy životem v módě. O umění, zjednodušeně řečeno, autor Büchler Pavel, Haloun Karel.


Anotace knihy " O umění, zjednodušeně řečeno, autor Büchler Pavel, Haloun Karel"

Móda je konečně i jediným způsobem, jak projevovat racionalitu a vlastní (!) názor, a umění je jen způsobem, jak onu módní racionalitu zprostředkovat, jak myslet kladivem, skrze parní válec či hesla slovníku cizích slov.

V knize (Nová) móda módy provádí italský filozof a kritik umění Gillo Dorfles (1910) analýzu historie a stylu módy, jejího původu a budoucího směřování. Móda v Dorflesově pojetí není jen povrchním, salónním jevem, ale zrcadlem zvyků, psychologických postojů, politických směrnic, vkusu jednotlivce i společnosti. Kniha je souborem estetických esejí, v nichž autor svým příznačně elegantním, lehkým stylem vrhá světlo na vzájemný vztah módních trendů a společenského dění..
Rubato


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz