Nepolapitelná struktura

Autor: Česky2018Verzone

Katalog k výstavě v Galerii výtvarného umění Karlovy Vary, 9.6. - 3.9.2017

1 190 
včetně dph
skladem
Název: Nepolapitelná struktura  ISBN: 978-80-87971-17-8  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087971178  Hmotnost: 1.90 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 190  Rozměr: 230x280 mm  Nakladatel: Verzone
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Nepolapitelná struktura, kolektiv autorů

V Galerii výtvarného umění Karlovy Vary se představí od 30. června do 3. září 2017 mezinárodní výstava Nepolapitelná struktura – umění konstruktivistických a strukturálních tendencí ze soukromé sbírky Miroslava Velfla.

Jedná se o projekt, který si klade za cíl nejen vystavit, a tedy fyzicky zpřístupnit artefakty konstruktivistických tendencí, ale usiluje i o vytvoření předpokladů, jež mají dnešnímu divákovi přiblížit obsahy a čtení těchto prací.

Díla datovaná od šedesátých let minulého století pocházejí ze sbírky Miroslava Velfla, který tyto tendence sleduje v umění významných českých i zahraničních autorů. Témata šedesátých i osmdesátých let mají s dnešními tématy mnohé společné. Asi nikoho nepřekvapí, že se současné umění opět dostalo do blízkosti technologií a neoddělitelně spojuje svět „první a druhé přírody“. Je nadále ovlivněno a fascinováno problematikou struktury na mnoha úrovních, v oblasti dynamických systémů, sociálního chování, matematických a fyzikálních teorií chaosu, ekonomických modelů, nervové a mozkové činnosti, spánku, změněných stavů vědomí apod. K reinvenci budoucnosti je pro něj totiž struktura základním předpokladem. Ve snaze o propojení podobných úvah napříč generacemi vyzvala Galerie výtvarného umění Karlovy Vary kurátorky a studenty sochařství pod vedením Dominika Langa a Edith Jeřábkové, aby se společně pokusili o tuto mezigenerační diskuzi. Ať už se jedná o výstavní architekturu, koncepci knihy, jež bude u příležitosti přehlídky vydána, nebo texty v samotné výstavě, Nepolapitelná struktura se snaží nabídnout několik interpretací předkládané umělecké tendence z různých oblastí lidského poznání.

Nepolapitelná struktura