Navigátor: Úvod do umění nových médií

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisNázev Navigátor. Úvod do umění nových médií odkazuje na hlavní cíl knihy, která představuje asociativního průvodce neustále se měnícím prostorem techn…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
350
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN978-80-210-9887-9
EAN9788021098879
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.52 Kg
Rozměr130x210 mm
Vazbaměkká s klopou
Počet stran263

Bližší informace o knize "Navigátor: Úvod do umění nových médií"

Název Navigátor. Úvod do umění nových médií odkazuje na hlavní cíl knihy, která představuje asociativního průvodce neustále se měnícím prostorem technologicky podmíněného umění. Navigátor: Úvod do umění nových médií, autor Francová Jana.


Anotace knihy " Navigátor: Úvod do umění nových médií, autor Francová Jana"

Samotná rychlost vývoje technologií vědy a umění totiž nepředurčuje toto téma k encyklopedickému zpracování. První tři kapitoly knihy zkoumají médium v umění, terminologii nových médií a počátky audiovize. Následující čtyři kapitoly prozkoumají obecné koncepty času, prostoru, těla a kódu v rámci technologií používaných v umění nových médií. Na takto vytyčených konceptuálních osách se Navigátor věnuje formám a příkladům umění nových médií. Najdeme zde asociativní souvislosti mezi konkrétními díly umění videa, zvukového umění / sound artu, performance, interaktivní instalace, robotického umění, telematiky, videomappingu, VJingu, net artu, game artu, softwarového umění, algoritmického umění, umělé inteligence i práce s DNA nebo databázemi. Navigátor je zároveň rozcestníkem, jehož součástí je ilustrovaný jmenný rejstřík, který propojuje odkazy na stránky v knize s dalšími internetovými zdroji (dokumentace děl, rozhovory s autory, jejich webové stránky, databáze a podobně) prostřednictvím QR kódů..
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz