Minulé století – dvacet osobností

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisPublikace s bohatým obrazovým doprovodem, realizovaná ke stálé expozici GMU, pojímá umění české moderny jako renesanční „Pantheon umělců“. Popírá tak …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
300
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788087605356
EAN9788087605356
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr210x210
Vazbabrožovaná
Počet stran118

Bližší informace o knize "Minulé století – dvacet osobností"

Publikace s bohatým obrazovým doprovodem, realizovaná ke stálé expozici GMU, pojímá umění české moderny jako renesanční „Pantheon umělců“. Popírá tak tradiční nazírání dějin umění optikou chronologického řazení stylů, směrů a charakteristických mistrovských děl. Minulé století – dvacet osobností, autor Kožíšková Judita, Křížkovská Kateřina, Příkazská Petra (ed.).


Anotace knihy " Minulé století – dvacet osobností, autor Kožíšková Judita, Křížkovská Kateřina, Příkazská Petra (ed.)"

Čtenáři představuje českou výtvarnou tvorbu 20. století prostřednictvím prastaré metody autorských kolekcí – skrze svébytná díla dvaceti vybraných uměleckých osobností ze sbírek královéhradecké galerie. Katalog tak přivádí čtenáře k poznání, že přes veškeré pochybnosti je umění české moderny kolektivním dílem mnoha svébytných autorů, přičemž každý ho svým vlastním způsobem obohatil, posunul nebo přesáhl. Zvláštní pozornost je věnována ženám umělkyním, které právě v tomto století dosáhly určité míry rovnoprávnosti, a autorům spjatým s regionem východních Čech. Nakladatel: Galerie moderního umění v Hradci Králové.
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz