Milena Dopitová, I stejné je jiné

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisMonografická publikace I stejné je jiné je věnovaná dílu Mileny Dopitové, jedné z nejvýraznějších osobností české polistopadové scény.
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 1 300 Kč - SLEVA
Cena s DPH
1 050
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAkademie výtvarných umění
ISBN9788087108680
EAN9788087108680
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.30 Kg
Rozměr230x300 mm
Vazbavázaná
Počet stran350

Bližší informace o knize "Milena Dopitová, I stejné je jiné"

Monografická publikace I stejné je jiné je věnovaná dílu Mileny Dopitové, jedné z nejvýraznějších osobností české polistopadové scény. Milena Dopitová, I stejné je jiné, autor Pachmanová Martina (ed.).


Anotace knihy " Milena Dopitová, I stejné je jiné, autor Pachmanová Martina (ed.)"

Od svých uměleckých počátků, které byly na přelomu osmdesátých a devadesátých let spjaty s činností skupiny Pondělí, zaujímá Dopitová jednak širokým multimediálním záběrem (instalace, objekty, fotografie, video projekce) a jednak zájmem o tabuizovaná sociální témata vycházející jak z kolektivní, tak z individuální, výrazně osobní zkušenosti člověka v soudobém světě (dospívání, mateřství, stárnutí, nemoc, smrt, násilí, láska, rodina apod.). Její práce charakteristická na jedné straně formální kázní a na straně druhé zájmem o obyčejnou každodennost propojují nové technologie s tradiční rukodělností a vynikají zvláštní citlivostí k problematice lidské – zvláště ženské – identity. Vedle autorky hlavního textu a editorky Martiny Pachmanové do dvojjazyčné publikace přispěl monografickou studií rovněž Marek Pokorný a rozhovorem s autorkou Milena Kalinovská..
Akademie výtvarných umění


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz