Milan Knížák "25 let v pichlavém sametu

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisV kontroverzní autobiografii se bývalý rektor AVU a ředitel Národní galerie Milan Knížák zaměřuje především na čtvrtstoletí, které uplynulo od Listopa…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelVR Ateliér
ISBN9788090596726
EAN9788090596726
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.70 Kg
Rozměr242 x 175 mm
Vazbapevná vazba
Počet stran168

Bližší informace o knize "Milan Knížák "25 let v pichlavém sametu"

V kontroverzní autobiografii se bývalý rektor AVU a ředitel Národní galerie Milan Knížák zaměřuje především na čtvrtstoletí, které uplynulo od Listopadu 1989. Nekompromisně hodnotí svá působení v obou institucích a odkrývá pozoruhodná fakta o jejich uměleckém i politickém zákulisí. Milan Knížák "25 let v pichlavém sametu, autor Knížák Milan.


Anotace knihy " Milan Knížák "25 let v pichlavém sametu, autor Knížák Milan"

V samostatných kapitolách autor vzpomíná na svá setkání se všemi porevolučními prezidenty, ministry kultury, teoretiky umění i "postavami z panoptika", jimiž jsou pro něj Karel Schwarzenberg, Meda Mládková nebo Ivan Jirous. Knížák věnuje značný prostor i formulování svých názorů na současnou politickou scénu, obecný vkus a vztah lidí ke svobodě, vliv médií na vnímání reality a pod. Publikaci doprovázejí přílohy v podobě fotografií za autorova archivu, reprodukce uměleckých děl, seznam uměleckých aktivit a ocenění a faksimile důležitých písemných dokumentů z jeho života. V obsáhlé úvodní kapitole popisuje Milan Knížák svůj život od narození až po podzim roku 1989. Předmluvy ke knize napsali Václav Klaus a Václav Budinský..
VR Ateliér


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz