Michelangelo

Autor
Informace, 2012
PopisProslulý restaurátor Michelangelova díla a jeden z předních znalců renesančního umění ukazuje v knize bouř­livý život velkého Florenťana
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
398
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelVyšehrad
ISBN9788074292446
EAN9788074292446
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr165 × 240 mm
Vazbavázaná
Počet stran320

Bližší informace o knize "Michelangelo"

Proslulý restaurátor Michelangelova díla a jeden z předních znalců renesančního umění ukazuje v knize bouř­livý život velkého Florenťana Michelangelo, autor Antonio Forcellino.


Anotace knihy " Michelangelo, autor Antonio Forcellino"

Jeden z géniů italské renesance, sochař, malíř i básník Michelangelo Buonarroti, je bezesporu osobností, která k sobě nepřestává poutat pozornost dalších a dalších generací. Autorem životopisu, poprvé vydaného nakladatelstvím Laterza v roce 2005, je osoba k tomu nejpovolanější – proslulý restaurátor a jeden z předních znalců renesančního umění Antonio Forcellino. Díky své důvěrné znalosti Michelangelova díla – věnoval se mimo jiné restaurování proslulého Mojžíše – dokázal Forcellino propojit líčení bouř­livého života velkého Florenťana s hlubokým vhledem do jeho díla. Sleduje jeho mládí v politicky nestabilní Florencii, již hluboce zasáhlo kázání Savonarolovo, práce ve službě republiky i později na římském dvoře papeže Julia II. S osobním příběhem umělce se prolínají osudy jeho nejslavnějších děl – Davida, Piety, Mojžíše i monumentální freskové výzdoby Sixtinské kaple. Knihu doprovází rozsáhlá obrazová příloha umožňující sezná­mení se všemi stránkami Michelangelovy tvorby, od nejznámějších až k méně známým pracím a náčrtům..
Vyšehrad

Listování v knize: Michelangelo

Ukázková kapitola [pdf; 0,4 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz