Michel Fingesten

Sleva 64%
Autor
InformaceČesky, 2008
PopisMichel Fingesten se narodil ve vsi Bučkovice v českém Slezsku. Umění začal studovat v roce 1900 ve Vídni, záhy však odejel do Ameriky, kde cestoval a …
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena280 Kč - SLEVA 64%
Cena s DPH
100
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelŽidovské muzeum v Praze
ISBN9788086889702
EAN9788086889702
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.15 Kg
Rozměr220x210
Vazbabrožovaná
Počet stran34

Bližší informace o knize "Michel Fingesten"

Michel Fingesten se narodil ve vsi Bučkovice v českém Slezsku. Umění začal studovat v roce 1900 ve Vídni, záhy však odejel do Ameriky, kde cestoval a živil se kresbou pro noviny. Po návratu do Evropy v roce 1907 studoval rok u Franze Stucka v Mnichově. Pak opět vyrazil na cestu do Asie, kde strávil čtyři roky na východních mořích. Vydalo Židovské muzeum v Praze Michel Fingesten, autor Pařík Arno.


Anotace knihy " Michel Fingesten, autor Pařík Arno"

pokud není na cestách, pracuje denně v ateliéru - v létě maluje v rodném stavení na Šumavě, v zimě pak v paneláku na pražském sídlišti. Nevlasní automobil, rád se pohybuje v lidské společnosti. Zdroji jeho inspirace jsou prostředí hromadné dopravy, koupališť, venkovských hospod i lidských příbytků. Do jeho děl vstupují klid venkova i atmosféra pulzující metropole. Jeho expresivní malířské záznamy vyhrocené grotesktní nadsázkou až na hranici absurdity v sobě skrývají postřehy o komplikovanosti mezilidských vztahů."
napsal Petr Mach

Emeritní profesor pražské Akademie výtvarných umění Michael Rittstein, patří k nejvýznamnějším představitelům expresivní figurální malby. Jeho dílo je v četných tuzemských i světových sbírkách, jak je kupř. Národní galerie v Praze, Galerie hl. města Prahy, České muzeum výtvarných umění v Praze, Centre G. Pompidou v Paříži, nebo vídeňská Albertina..
Židovské muzeum v Praze


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz