Max Beckmann – Obrazy, kresby a grafiky

Autor
InformaceČesky, 2005
PopisMuseum Kampa připravilo výstavu obrazů, kreseb a grafik Maxe Beckmanna, nejvýznamnějšího německého umělce první poloviny 20. století.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
250
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuseum Kampa
ISBN978-80-87344-02-6
EAN9788087344026
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.56 Kg
Rozměr210x280 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran105

Bližší informace o knize "Max Beckmann – Obrazy, kresby a grafiky"

Museum Kampa připravilo výstavu obrazů, kreseb a grafik Maxe Beckmanna, nejvýznamnějšího německého umělce první poloviny 20. století. Max Beckmann – Obrazy, kresby a grafiky, autor Max Beckamann.


Anotace knihy " Max Beckmann – Obrazy, kresby a grafiky, autor Max Beckamann"

Práce tohoto umělce, který po první světové válce rozvíjí figurativní malbu jako vědomou odpověď na abstraktní tendence v umění, bude možné v Praze vidět poprvé.V jeho obrazech a grafikách se objevují gotické prvky a odkazy na křesťanskou ikonografii, prostřednictvím kterých Beckmann zpracovává aktuální témata jako je válka, život velkoměsta, násilí, strach a odcizení. Max Beckmann vychází z grafického pojetí malby, proto také věnuje čisté grafice nezvyklou pozornost. Jeho světoznámá grafická série „Die Hölle“ (Peklo) z roku 1919, která bude vystavena v Praze, patří jako neúprosná reakce na hrůzy války ke špičkovým dílům grafiky 20. století. Legendární je také jeho série z roku 1922 „Berliner Reise“ (Berlínská cesta) a akvarelová „Apokalypse“ (Apokalypsa) z roku 1941/42. Tyto série budou také vystaveny v Praze společně s dalšími kresbami a grafickými pracemi. Vrcholem výstavy jsou obrazy krajin a portréty z různých období, které vedle grafické dovednosti přesvědčí svoji nezvyklou barevností a obrazotvorností..
Museum Kampa


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz