Malíř a mor / Le peintre et la peste

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisMalíř Jiří Štourač (1960) je znám svými meditativními malbami i kresbami. niha získala první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2019 za nej…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
790
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN9788074671388
EAN9788074671388
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr190 x 264 mm
VazbaV4
Počet stran72

Bližší informace o knize "Malíř a mor / Le peintre et la peste"

Malíř Jiří Štourač (1960) je znám svými meditativními malbami i kresbami. niha získala první místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2019 za nejlepší autorskou práci. Malíř a mor / Le peintre et la peste, autor Jiří Štourač, Petr Pazdera Payne (editor).


Anotace knihy " Malíř a mor / Le peintre et la peste, autor Jiří Štourač, Petr Pazdera Payne (editor)"

Již několikrát se zhostil úkolu ilustrace, výjimečný byl jeho doprovod k Erbenově Kytici (Triáda, 2000). Naposledy pro knihu Malíř a mor vytvořil přírodním uhlem cyklus černobílých obrazů inspirovaných textem proslulého románu Mor Alberta Camuse (1947). Technika přírodního uhlu, která je Štouračovi vlastní, umožňuje kreslit na papíře valérově, odstíněně a tím se blíží k malbě.

Štouračovy ilustrace navazují na malířské tradice, které zpracovávaly téma moru, hlavně nás ovšem se zaujetím sobě vlastním vtahují do příběhu, včetně jeho kulis, líčeného francouzským spisovatelem a nositelem Nobelovy ceny. Štourač se snaží na rozdíl od jiných současných ilustrátorů o plnou věrnost textu. Reprodukce patnácti ilustrací doprovázejí související citace z románu a úvodní text Petra Pazdery Payna. Štourač vytvořil jedinečnou výpověď, neboť přes Camusův Mor, ukotvil v knize své pocity, postoje a vnímaví pozorovatelé si mohou uvědomit, že mor je v nás i kolem nás. Kniha je v plném rozsahu bilingvní, česko-francouzská..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz