Lukáš Musil - Homo numerus

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisČísla hrají v životě člověka nezastupitelnou roli. Pomáhají nám obsáhnout svět, ve kterém žijeme. Čísla používáme nejen prakticky, když s jejich pomoc…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
432
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelNakladatelství 65.Pole
ISBN9788074373008
EAN9788074373008
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.56 Kg
Rozměr170 x 220 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran122

Bližší informace o knize "Lukáš Musil - Homo numerus"

Čísla hrají v životě člověka nezastupitelnou roli. Pomáhají nám obsáhnout svět, ve kterém žijeme. Čísla používáme nejen prakticky, když s jejich pomocí vyjadřujeme například náš věk i stav bankovního konta, ale dokážeme vnímat i jejich hluboký symbolický smysl a význam. Ač číslům a přiřazování čísel vtiskly historické události temnou, negativní konotaci, vztah lidí k číslům je mnohovrstevnatý a váže se až k samé prapodstatě lidské existence. Lukáš Musil - Homo numerus, autor Musa (Lukáš Musil).


Anotace knihy " Lukáš Musil - Homo numerus, autor Musa (Lukáš Musil)"

Výtvarník Lukáš Musil (Musa) ve svém projektu tetování čísel propojuje zcela nesourodou skupinu lidí, kteří se navzájem neznají, a vytváří tak jakousi síť číselnou řadou spojených lidí, a to bez ohledu na jejich věk, pohlaví, intelekt či společenský status. Umělec, jehož sérii černobílých fotografií přináší tato kniha, nastoluje obecnou a zároveň i velmi intimní otázku po vztahu lidí k číslům, kdy se pomocí rituálu, jakým tetování beze všech pochybností je, stává určité číslo nedílnou součástí člověka..
Nakladatelství 65.Pole


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz