Ladislav Sutnar - Americké Venuše

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisČesko-americký designér Ladislav Sutnar (1897-1976) je autorem řady světových ikonických děl v oblasti produktového a grafického designu. Jeho pozoruh…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN9788087164747
EAN9788087164747
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.23 Kg
Rozměr190 x 220 mm
Vazbabrožovaná, plakát
Počet stran216

Bližší informace o knize "Ladislav Sutnar - Americké Venuše"

Česko-americký designér Ladislav Sutnar (1897-1976) je autorem řady světových ikonických děl v oblasti produktového a grafického designu. Jeho pozoruhodná malířská tvorba je neznámá a tato publikace, která vychází u příležitosti výstavy, poprvé mapuje Sutnarovu americkou malbu 60. a 70. let. Ladislav Sutnar - Americké Venuše, autor Karel Císař, Magdalena Juříková, Tomáš Pospiszyl, Ladislav Sutnar.


Anotace knihy " Ladislav Sutnar - Americké Venuše, autor Karel Císař, Magdalena Juříková, Tomáš Pospiszyl, Ladislav Sutnar"

Kromě bohatého souboru reprodukcí ženských aktů - Venuší, jimiž se soustředěně zabýval od svých pětašedesáti let, obsahuje materiály z autorovy archívní dokumentace, které umožňují sledovat zvláštní peripetie jedinečného životního a uměleckého osudu Ladislava Sutnara-malíře. Texty I. Knobloch, T. Pospiszyla, K. Císaře a M. Juříkové interpretují Sutnarovy obtížně zařaditelné obrazy ve vztahu k pop artu a soudobému americkému umění, avantgardním utopiím a moderně, soudobé reklamě, vizuálnímu designu a erotičnosti. Kniha obsahuje rovněž faktografii celoživotní malířské činnosti, orientační soupis a rozsáhlé anglické resumé. Vtipný a autentický knižní celek v úpravě Štěpána Malovce je zabalen do plakátu nejtypičtější americké Venuše..
Arbor Vitae

Obsah knihy: Ladislav Sutnar - Americké Venuše

Ladislav Sutnar - Americké Venuše - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz