Kruh prstenu - 1. díl

Autor
InformaceČesky, 2008
PopisProjekt Kruh prstenu: Světové dějiny sexuality, erotiky a lásky od počátků do současnosti v reálném životě, krásné literatuře, výtvarném umění a dílec…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelCerm
ISBN978-80-7204-494-8
EAN9788072044948
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.56 Kg
Rozměr290x220 mm
Vazbavázaná
Počet stran1216

Bližší informace o knize "Kruh prstenu - 1. díl"

Projekt Kruh prstenu: Světové dějiny sexuality, erotiky a lásky od počátků do současnosti v reálném životě, krásné literatuře, výtvarném umění a dílech českých malířů a sochařů inspirovaných obsahem této knihy vznikl počátkem devadesátých let minulého století. Představuje vytvoření reprezentativní trojsvazkové publikace a sbírky erotik českých malířů a sochařů. Kruh prstenu - 1. díl, autor Jaroslav Malina a kol..


Anotace knihy " Kruh prstenu - 1. díl, autor Jaroslav Malina a kol."

Trilogii tvoří tyto tři svazky:

Kruh prstenu, 1: „Celý svět“ kromě euroamerické civilizace
Kruh prstenu, 2: Euroamerická civilizace
Kruh prstenu, 3: Český svět
Uvedená trilogie předkládá pojednání o vývoji lidské sexuality, erotiky, lásky a manželství v biologických, obecně antropologických a kulturně historických souvislostech spolu s přehlídkou nejzajímavějších literárních a výtvarných děl minulosti a zároveň přináší reprodukce obrazů a soch, jež v závěru 20. a počátkem 21. století vytvořilo kolem sedmi desítek českých malířů a sochařů inspirovaných obsahem jednotlivých svazků. České výtvarné originály se možná stanou základem Galerie a muzea sexuality, erotiky a lásky, budou však spolu s knihou „putovat“ po muzeích, galeriích a výstavních síních.

Vzniklo dílo celostní a zdá se, že i ojedinělé.

Autorem námětu a celého projektu je Jaroslav Malina, spoluautory trilogie jsou Marie Dohnalová, Jan Filipský, Jiří Hlušička, Helena Honcoopová, Blahoslav Hruška, Josef Kandert, Oldřich Kašpar, Josef Kolmaš, Miroslav Králík, Adéla Křikavová, Olga Lomová, Miriam Löwensteinová, Klára Macúchová, Giuseppe Maiello, Jakub Maršálek, Jaroslav Oliverius, Lucie Olivová, Alena Opletalová, Marie Pardyová, Jiří Pavelka, Lydia Petráňová, Ivo Pospíšil, Jaroslav Skupnik, Jiří A. Svoboda, Miloš Štědroň, Hana Třísková, Josef Unger, Břetislav Vachala, Václav Vančata, Marina Vančatová, František Vrhel a Jaroslav Zvěřina, to znamená amerikanisté, antropologové, arabisté, archeologové, egyptologové, etnologové, historici, indologové, japanisté, koreanisté, literární historici, sexuologové, sinologové, sumerologové, tibetologové a další odborníci, kteří díky své erudici provázejí čtenáře historií, kulturou a etikou vztahů muže a ženy „svého světa“ a literární i výtvarné ukázky volí tak, aby i z nutně omezeného počtu a rozsahu vynikla specifika jednotlivých kulturně historických oblastí naší planety v jejich vývoji od pravěku a starověku po moderní dobu. Moderní výtvarnou „vizi“ tématu trilogie vytvářejí významní čeští umělci, představitelé starší, střední i nejmladší generace výtvarníků, vyznačující se rozmanitostí filozofických a estetických východisek a přístupů (viz str. 1073)..
Cerm

Obsah knihy: Kruh prstenu - 1. díl

Kruh prstenu - 1. díl - examplesKruh prstenu - 1. díl - examplesKruh prstenu - 1. díl - examplesKruh prstenu - 1. díl - examplesKruh prstenu - 1. díl - examplesKruh prstenu - 1. díl - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz