Křičte ústa

Autor
InformaceČesky, 2007
PopisVelká obrazová celobarevná publikace (zastupující zároveň katalog k výstavě), věnovaná expresivním tendencím v českém výtvarném umění přelomu 19. a 20…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 700
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAcademia
ISBN80-200-1501-3
EAN9788020015013
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.33 Kg
Rozměr230 × 300 mm
Vazbavázaná
Počet stran442

Bližší informace o knize "Křičte ústa"

Velká obrazová celobarevná publikace (zastupující zároveň katalog k výstavě), věnovaná expresivním tendencím v českém výtvarném umění přelomu 19. a 20. století, nabízí zcelanový pohled na fenomén expresionismu v českém moderním umění. (přebal knihy je lehce poničený) Křičte ústa, autor Marie Rakušanová.


Anotace knihy " Křičte ústa, autor Marie Rakušanová"

V minulosti byl expresionismus jako umělecko-historická kategorie některými teoretiky relativizován či dezinterpretován jako pojem zahrnující širokou škálu uměleckých projevů roztroušených neomezeně v čase, případně spojován výhradně s tvorbou představitelů expresionistické skupiny Osma, založené v roce 1907. Právě podobné názory se pokouší publikace Křičte ústa! vyvracet, když zcela zřetelné rysy expresivity nachází v podstatné části tvorby generace 90. let, ale i u umělců starších, jako byli např. Maxmilián Pirner či Hanuš Schwaiger. Záměrem publikace není však vnutit expresionismu nové pevné kontury jakési uměleckohistorické škatulky naplněné konkrétními jmény a uměleckými díly. Cílem je zjistit, jak se kontury expresionismu rodily, které osobnosti a která díla vytvořily předpoklady k jejich načrtnutí..
Academia

Obsah knihy: Křičte ústa

Křičte ústa - examplesKřičte ústa - examplesKřičte ústa - examplesKřičte ústa - examplesKřičte ústa - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz