Kniha mlčení

Sleva 17%
Autor
InformaceČesky, 2015
PopisKniha mlčení – texty staré Číny je reedicí antologie filosofických, magických a hlavně básnických, ale i intimních textů, která vznikala postupně ve d…
více informací
Dostupnostdo týdne
Běžná cena590 Kč - SLEVA 17%
Cena s DPH
490
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Zdeněk Sklenář
ISBN978-80-87430-51-4
EAN9788087430514
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.44 Kg
Rozměr210 × 210 mm
Vazbavazba V8
Počet stran155

Bližší informace o knize "Kniha mlčení"

Kniha mlčení – texty staré Číny je reedicí antologie filosofických, magických a hlavně básnických, ale i intimních textů, která vznikala postupně ve druhé polovině 60. let minulého století na výzvu tehdejšího Klubu přátel poezie.. Příloha CD s texty (interpreti: Jan Werich, Radovan Lukavský, Václav Voska, Josef Kemr) Kniha mlčení, autor Zdeněk Ziegler.


Anotace knihy " Kniha mlčení, autor Zdeněk Ziegler"

Sinolog a překladatel Oldřich Král se tehdy pokusil nestandardní i žánrově pestrou ilustrovanou antologií uvést čtenáře do té krajiny za krajinou, obrazu za obrazem, světa za slovem. Tak vznikaly autorovy první překlady z Knihy proměn, ze Starého Mistra a Mistra Čuanga, překlady básní mnicha Chan-šana, první úryvky malířského eseje Mnicha Okurky (17. století) vedle úplného překladu nejstarší básnické poetiky Lu Ťiovy (3. století) a první verze českého překladu poetologické poemy 24 starých básní o dvaceti čtyřech vlastnostech básnických z 10. století.

Kniha pak vyšla v roce 1971, ovšem kvůli zásahu normalizátorů pod odtažitějším názvem Tao – texty staré Číny. Původní zamýšlené jméno zůstalo nedopatřením jen na mikrodesce, která byla součástí většiny nákladu. Obsahovala nahrávku, na níž autorovy překlady čínských filosofů a básníků čtou takoví mistři jako Jan Werich, Radovan Lukavský, Václav Voska a Josef Kemr. Ve stejné podobě zůstala nahrávka součástí reedice.

Knize tehdy vtiskl nezapomenutelnou tvář typograf Oldřich Hlavsa. Reedice Galerie Zdeněk Sklenář v podání vynikajícího grafika Zdeňka Zieglera chce být tvořivou poctou tomu prvnímu vydání, všem jeho tvůrcům, kteří je tenkrát navzdory nepřátelským okolnostem podrželi a dovedli do konce..
Galerie Zdeněk Sklenář

Obsah knihy: Kniha mlčení

Kniha mlčení - examplesKniha mlčení - examplesKniha mlčení - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz