Karikaturisti

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisŠedesátá léta v české karikatuře zdaleka nereprezentoval jen režimní Dikobraz a laciná propaganda. Právě naopak: šlo o dobu, kdy českou vizuální kultu…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPaseka
ISBN978-80-7432-905-0
EAN9788074329050
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.00 Kg
Rozměr210x210 mm
Vazbavázaná
Počet stran176

Bližší informace o knize "Karikaturisti"

Šedesátá léta v české karikatuře zdaleka nereprezentoval jen režimní Dikobraz a laciná propaganda. Právě naopak: šlo o dobu, kdy českou vizuální kulturou vládly nejprogresivnější výtvarné tendence, často inspirované západní produkcí i avantgardními postupy. Karikaturisti, autor Pavel Ryškaf.


Anotace knihy " Karikaturisti, autor Pavel Ryškaf"

Přestože se tak dělo zásluhou osobností typu Adolfa Borna, Oldřicha Jelínka, Jiřího Kalouska, Miroslava Liďáka, Jaroslava Maláka a dalších velkých jmen, systematická monografie mapující tvorbu autorů volně soustředěných kolem časopisu Mladý svět a vystavujících pod neformálním označením Polylegran dosud chyběla. Zkušený badatel v oblasti vizuální kultury Pavel Ryška nyní přináší nejen zasvěcenou a poutavě napsanou studii o dosud přehlížených rysech československého obrazového humoru, ale především strhující vhled do uměleckého i společenského kvasu nejpestřejšího období naší poválečné historie. Jeho kniha je vizuální lahůdkou pro nejširší okruh zájemců o dějiny umění..
Paseka

Recenze knihy: Karikaturisti


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 30.08.2019, Heureka
Klady: Skvělá výtvarná kvalita.

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz