Karikatura a její příbuzní. Obrazový humor v českém prostředí 19. století

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisKniha představuje karikaturu a další projevy humoru i satiry zejména v jejich vizuální podobě během „dlouhého 19. století“. Naznačuje historické kořen…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN9788074670688
EAN9788074670688
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr230x280 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran256

Bližší informace o knize "Karikatura a její příbuzní. Obrazový humor v českém prostředí 19. století"

Kniha představuje karikaturu a další projevy humoru i satiry zejména v jejich vizuální podobě během „dlouhého 19. století“. Naznačuje historické kořeny karikatury a sleduje její vývoj i souvislost s příbuznými obory – od optických hříček, fyziognomických a pantomimických studií přes specializované časopisy až po uplatnění humoru i satiry v plakátu a pohlednici. Karikatura a její příbuzní. Obrazový humor v českém prostředí 19. století, autor Roman Prahl, Radim Vondráček a Martin Sekera.


Anotace knihy " Karikatura a její příbuzní. Obrazový humor v českém prostředí 19. století, autor Roman Prahl, Radim Vondráček a Martin Sekera"

Odkrývá rozsáhlou oblast této tvorby v českých zemích i tvůrců odtud pocházejících – velmi proslulých (např. Mikoláš Aleš, František Gellner, Karel Hlaváček, Alfred Kubin, František Kupka, Josef Lada, Josef Mánes, Luděk Marold, Jakub Schikaneder, Hanuš Schwaiger, Max Švabinský), ale zároveň i mnoho dnes téměř neznámých, ovšem ve své době velice výrazných tvůrců obrazového humoru. Pozoruhodné možnosti karikatury a obrazového vtipu spočívaly hlavně v jejich mnohoznačnosti, založené často na vynalézavé spolupráci obrazu s textem nebo na mnohdy provokativních odkazech k oficiální, „vysoké“ kultuře a umění. Karikatura a její příbuzní přináší dosud nejrozsáhlejší a podrobně komentovaný archiv obrazového materiálu, jinak nyní obtížně dostupného i odborníkům. Velmi cenné jsou rovněž široce a přehledně pojednané soupisy kreslířů a grafiků, ilustrovaných časopisů a výběrová bibliografie. Kniha je vybavena jmenným rejstříkem a uzavírá ji německé resumé..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz