Kamil Lhoták. Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisKniha chronologicky sleduje práce Kamila Lhotáka od počátků tvorby v 30. letech až do jeho smrti v roce 1990 a na 496 stranách zachycuje dvě větve jeh…
více informací
Dostupnostskladem
Doporučená cena 2 900 Kč - SLEVA
Cena s DPH
2 490
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelLibor Šteffek
ISBN978-80-260-8750-2
EAN9788026087502
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost3.10 Kg
Rozměr330 x290 mm
Vazbavázaná
Počet stran475

Bližší informace o knize "Kamil Lhoták. Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby"

Kniha chronologicky sleduje práce Kamila Lhotáka od počátků tvorby v 30. letech až do jeho smrti v roce 1990 a na 496 stranách zachycuje dvě větve jeho činnosti (grafickou a ostatní tvorbu) ve vzájemném kontextu. Kamil Lhoták. Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby, autor Libor Šteffek.


Anotace knihy " Kamil Lhoták. Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby, autor Libor Šteffek"

V grafické části je popsána a reprodukována nejen kompletní volná grafika, ale i novoročenky a exlibris, které vyhotovoval pro své přátele, to vše včetně rozměrů, počtu kusů, datací a dalších údajů. Grafická tvorba Kamila Lhotáka má svůj samostatný a svébytný příběh, což je dokumentováno na popisech okolností vzniku jednotlivých prací spolu s jejich vyobrazeními. Soupisy prací byly zpracovány v naprosto unikátním rozsahu za přispění několika desítek sběratelů z 8 zemí.

V části ostatní tvorby se objevují díla ve velmi širokém rozsahu, od olejů, kvašů a temper přes pastely a akvarely až po kresby inkoustem, tuší a obyčejnou tužkou, tedy ve všech technikách, které Kamil Lhoták běžně používal. Zároveň jsou vesměs prezentována díla, která dosud nebyla v odborné literatuře zveřejňována, takže i tato část knihy bude pro čtenáře velmi objevná..
Libor Šteffek

Obsah knihy: Kamil Lhoták. Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby

Kamil Lhoták. Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby - examplesKamil Lhoták. Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby - examplesKamil Lhoták. Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby - examplesKamil Lhoták. Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz