Josef Váchal - exlibris a jejich adresáti

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisExlibris provázela Josefa Váchala po celou dobu jeho tvorby. Kniha Petra Hrušky je chronologickým příběhem této části Váchalova díla i vztahu k těm, p…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 850
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Ztichlá klika
ISBN9788088047032
EAN9788088047032
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.00 Kg
Rozměr215x290 mm
Vazbavázaná
Počet stran316

Bližší informace o knize "Josef Váchal - exlibris a jejich adresáti"

Exlibris provázela Josefa Váchala po celou dobu jeho tvorby. Kniha Petra Hrušky je chronologickým příběhem této části Váchalova díla i vztahu k těm, pro které Váchal knižní značky vytvářel. Je zde reprodukováno 148 barevných a monochromatických exlibris v rozměru odpovídajícím originálu (většinou se jedná o reprodukce z ručních tisků Josefa Váchala). Josef Váchal - exlibris a jejich adresáti, autor Hruška, Petr.


Anotace knihy " Josef Váchal - exlibris a jejich adresáti, autor Hruška, Petr"

Na protilehlé straně vždy najdeme příběh adresáta složený z dobových dokumentů, Váchalových poznámek a korespondence. Kniha takto postihuje vztahy mezi Váchalem a jeho přáteli, mecenáši, sběrateli - všímá si všech, pro které Váchal vytvořil exlibris, osob známých, zapomenutých i zcela neznámých, kde exlibris zůstalo jedinou upomínkou. Váchalovy vztahy k adresátům exlibris se odehrávají na podkladu velké části 20. století, od Rakouska-Uherska a první republiky přes dvě světové války až po komunismus. V případě, že adresátem exlibris byl sám Josef Váchal, jsou v knize zaznamenána některá méně známá fakta, Váchalovy postoje a názory dosud převážně nepublikované..
Galerie Ztichlá klika

Obsah knihy: Josef Váchal - exlibris a jejich adresáti

Josef Váchal - exlibris a jejich adresáti - examplesJosef Váchal - exlibris a jejich adresáti - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz