Josef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2014
PopisFaksimile knihy Josefa Váchala Ďáblova odstředivka aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček vyšlo v limitované nákladu 199 výtisků. Ke každému bude přilože…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
27 000
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelJakura - Jaroslav Kučera
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.00 Kg
Rozměr210 x 150
Vazbaruční vazba, v kůži

Bližší informace o knize "Josef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček"

Faksimile knihy Josefa Váchala Ďáblova odstředivka aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček vyšlo v limitované nákladu 199 výtisků. Ke každému bude přiložen certifikát s číslem exempláře a údaji o majiteli. Josef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček, autor Váchal Josef.


Anotace knihy " Josef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček, autor Váchal Josef"

Před pěti léty navštívil Miroslav M. jednoho sběratele umění a bývalého majitele aukční síně ve Zlíně a velmi nezávazně si povídali o umělcích, až přišla řeč i na Josefa Váchala. Miroslav M. se jen tak mimochodem zmínil o tom, že Váchal kdysi také napsal a vydal knihu Ďáblova odstředivka, ale že se snad nezachoval jediný kus, snad jen 4 tiskové archy. A onen sběratel v tu ránu prohlásil, že knihu má a i ony 4 archy. Miroslav M. málem spadl ze židle, protože pan M.D. šel do vedlejšího pokoje a když se vrátil, v jedné ruce držel tuto vzácnou knihu a v druhé igelitku plnou ručně psaných a ilustrovaných dopisů Váchala gotwaldovskému sběrateli Rudovi Klinkovskému. Tyto dopisy mu Váchal posílal celá 40. léta, kdy knihu postupně psal, ilustroval, pak tisknul a nechal svázat do kožené vazby u mistra Jindřicha Svobody. Miroslav M. si uvědomil, že v tu chvíli objevil váchalovský poklad, vpravdě „objev století". Ihned navrhnul panu M.D., že by bylo skvělé vydat faksimile (přesnou kopii originálu) tohoto díla. Z počátku se však nedařilo nalézt investora, který by garantoval riziko zapůjčení knihy a manipulaci s ní při skenování apod. V dalším roce jsme však všechna úskalí překonali a po velmi pečlivé přípravě byly vytištěny všechny archy pro další ruční knihvazačskou práci, které se ujala špičková odbornice Klára Voctářová z Brandýsa nad Labem. A v příštím roce 2013 byly na světě první výtisky tohoto unikátu, jenž má 400 stran a je v něm na 50 Váchalem malovaných akvarelů. Bylo rozhodnuto vydat 199 číslovaných a certifikovaných faksimile, které jsou opravdu od originálu k rozeznání snad jen svojí novotou.
Mysteriózní Váchalova kniha Ďáblova odstředivka je fascinující z mnoha důvodů. Jedním z nich je více jak padesátka originálních kolorovaných kreseb.
Dokumentace celého díla, která se stala nenahraditelným podkladem pro faksimile Ďáblovy odstředivky, vznikala velice pomalu a ztěžka. Několik pokusů o naskenování skončilo neúspěchem.
Řešení, které vedlo konečně k úspěchu, přinesly až vysoce kvalitní fotografie Jaroslava Kučery, který celou publikaci dokonale, stránku po stránce, zdokumentoval. Vznikly tak podklady, ze kterých grafcké studio připravilo (opět po měsících práce, opravování, ladění barev...), tiskové desky pro faksimile.
....
Jakura - Jaroslav Kučera

Obsah knihy: Josef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček

Josef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examplesJosef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček - examples

Recenze knihy: Josef Váchal - ĎÁBLOVA ODSTŘEDIVKA aneb Uvedení v mysteria kněhoznaček


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 20.12.2014, iUmeni.cz
Pro milovníky Váchala skvělý kousek do sbírky. Výborné zpracování. Doporučuji

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz