Jiří Mrázek - Terra incognita

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisKatalog k výstavě Jiří Mrázek - Terra incognita / Museum Kampa. (8.2.- 22.5.2016) Česky, anglicky
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
390
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMuseum Kampa
ISBN9788087344309
EAN9788087344309
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.73 Kg
Rozměr220x280 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran160

Bližší informace o knize "Jiří Mrázek - Terra incognita"

Katalog k výstavě Jiří Mrázek - Terra incognita / Museum Kampa. (8.2.- 22.5.2016) Česky, anglicky Jiří Mrázek - Terra incognita, autor Miroslava Hlaváčková.


Anotace knihy " Jiří Mrázek - Terra incognita, autor Miroslava Hlaváčková"

Jiří Mrázek (1920 – 2008)
O malíři a kreslíři Jiřím Mrázkovi lze plným právem říci, že se jedná o solitéra, který v nepříznivých společenských podmínkách, které nastaly v padesátých a pokračovaly v pozdějších letech minulého století, šel svou vlastní cestou. A to i přesto, že byl přesvědčen, „že se moderní umění již nebude dělat“. V rámci své tvorby experimentoval a hledal stále nová východiska. Uvědomil si, že tímto způsobem potvrdí sám sebe a vyjádří to, co tvoří podstatu jeho uměleckých schopností. Stále hledal nové cesty, jak by mohl své poznání vyjádřit.
Výstava Terra incognita si klade za cíl představit ve výběru Mrázkovu životní tvorbu od 40. let minulého století, kdy byl inspirován archaickým a primitivním uměním. Zaznamenává jeho dílo z let lyrické abstrakce a geometrické ukázněnosti. Hlavní část výstavy tvoří Mrázkovo zralé dílo, které vznikalo od 70. let, kdy vytvořil specifikou podobu abstraktní malby, která měla několik fází vedoucích od kreací inspirovaných krajinou až k úplnému osvobození od věcného modelu. Poslední období Mrázkova života představuje cyklus Čtverečky, který je vyvrcholením jeho experimentů. Na výtvarném sdělení, ve kterém převzala barva linie a tvar hlavní roli se podílel i ornament, který provázel celé Mrázkovo dílo..
Museum Kampa

Obsah knihy: Jiří Mrázek - Terra incognita

Jiří Mrázek - Terra incognita - examplesJiří Mrázek - Terra incognita - examplesJiří Mrázek - Terra incognita - examplesJiří Mrázek - Terra incognita - examplesJiří Mrázek - Terra incognita - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz