Jiří Mocek: Ne/možný svět

Autor: Česky2015Ateliér Art D

Kniha představuje výbor ze současné tvorby malíře Jiřího Mocka.

Již není v prodeji
Název: Jiří Mocek: Ne/možný svět  ISBN: 978-80-87368-06-0  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087368060  Hmotnost: 0.96 kg  Vazba: brožovaná s přebalem  Počet stran: 143  Rozměr: 220x215 mm  Nakladatel: Ateliér Art D
informace ke knize

Detail knihy ~ Jiří Mocek: Ne/možný svět, Jiří Mocek, Vlastimil Tetiva

Jiří Mocek (1945) se řídí životním heslem Vita brevis, ars longa, tedy „život je krátký, umění trvalé“. Zabývá se malbou, kresbou a ilustrací, vystudoval Střední průmyslovou školu v Praze. Po absolvování vystřídal několik zaměstnání, pracoval ve Vinohradském divadle, kde stavěl kulisy, poté v dekoracích Národního divadla, živil se také jako kreslič map v katastrálním úřadu ČSAV a poté pracoval v umělecko-technickém oddělení Národního divadla. Od roku 1975 tvořil ilustrace pro řadu novin a časopisů, pro hudební vydavatelství zase navrhoval grafickou podobu obalů gramofonových desek. V roce 1982 projevila zájem o jeho umění slavná galeristka Anne Baruch z Chicaga, která se snažila podporovat umělce za železnou oponou a zviditelnit je ve světě. Jiří Mocek tedy vystavoval v té době v Chicagu, poté ve Španělsku, Německu, Švýcarsku a Rakousku.
Je zastoupen v mnoha sbírkách, například v pražské Národní galerii, v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, v Galerii Benedikta Rejta v Lounech, v německé Baukunst v Kolíně nad Rýnem a v soukromých sbírkách po celém světě. V roce 1996 dostal cenu Masarykovy Akademie umění.

Jiří Mocek: Ne/možný svět