Jiří Mocek: Ne/možný svět

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisKniha představuje výbor ze současné tvorby malíře Jiřího Mocka.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
400
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAteliér Art D
ISBN978-80-87368-06-0
EAN9788087368060
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.96 Kg
Rozměr220x215 mm
Vazbabrožovaná s přebalem
Počet stran143

Bližší informace o knize "Jiří Mocek: Ne/možný svět"

Kniha představuje výbor ze současné tvorby malíře Jiřího Mocka. Jiří Mocek: Ne/možný svět, autor Jiří Mocek, Vlastimil Tetiva.


Anotace knihy " Jiří Mocek: Ne/možný svět, autor Jiří Mocek, Vlastimil Tetiva"

Jiří Mocek (1945) se řídí životním heslem Vita brevis, ars longa, tedy „život je krátký, umění trvalé“. Zabývá se malbou, kresbou a ilustrací, vystudoval Střední průmyslovou školu v Praze. Po absolvování vystřídal několik zaměstnání, pracoval ve Vinohradském divadle, kde stavěl kulisy, poté v dekoracích Národního divadla, živil se také jako kreslič map v katastrálním úřadu ČSAV a poté pracoval v umělecko-technickém oddělení Národního divadla. Od roku 1975 tvořil ilustrace pro řadu novin a časopisů, pro hudební vydavatelství zase navrhoval grafickou podobu obalů gramofonových desek. V roce 1982 projevila zájem o jeho umění slavná galeristka Anne Baruch z Chicaga, která se snažila podporovat umělce za železnou oponou a zviditelnit je ve světě. Jiří Mocek tedy vystavoval v té době v Chicagu, poté ve Španělsku, Německu, Švýcarsku a Rakousku.
Je zastoupen v mnoha sbírkách, například v pražské Národní galerii, v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, v Galerii Benedikta Rejta v Lounech, v německé Baukunst v Kolíně nad Rýnem a v soukromých sbírkách po celém světě. V roce 1996 dostal cenu Masarykovy Akademie umění..
Ateliér Art D


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz