Jiří Anderle: Panoptikum

Sleva 13%
Autor
InformaceČesky, 2016
PopisOd svého nástupu na českou výtvarnou scénu v polovině šedesátých let 20. století získal Jiří Anderle ojedinělé místo v domácím i mezinárodním kulturní…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena799 Kč - SLEVA 13%
Cena s DPH
699
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSlovart
ISBN9788075292728
EAN9788075292728
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.19 Kg
Rozměr250x290 mm
Vazbaflexi
Počet stran224

Bližší informace o knize "Jiří Anderle: Panoptikum"

Od svého nástupu na českou výtvarnou scénu v polovině šedesátých let 20. století získal Jiří Anderle ojedinělé místo v domácím i mezinárodním kulturním kontextu. Proslul především grafickou tvorbou - vyvíjel nezaměnitelnou uměleckou řeč založenou na mistrném kombinování grafických technik. Anderleho grafika byla oceněna na řadě mezinárodních bienále a trienále grafiky. Jiří Anderle: Panoptikum, autor Richard Drury.


Anotace knihy " Jiří Anderle: Panoptikum, autor Richard Drury"

Rozsáhlé a různorodé dílo, které Anderle vytvořil za více než padesát let, zahrnuje grafické listy, kresby, obrazy a plastiky. Při veškeré rozmanitosti forem a technik v něm vnímáme společný jmenovatel kritického humanistického vidění zaměřeného na konkrétní historické jevy i obecná lidská témata. Reflektuje svět prostřednictvím groteskní proměny, v níž se lidská postava stává metaforickým ztělesněním vnitřní povahy. Jedním z důležitých rysů díla Jiřího Anderleho je inspirace primárními kulturami. V autorových výjevech jsme tak svědky velkolepých dramat, v nichž se úžas nad lidským „pradávnem" mísí s ironizací záporných jevů moderní společnosti. Publikace vychází u příležitosti autorových osmdesátých narozenin, je ohlédnutím za autorovým celoživotním dílem. Vedle textu vedoucího kurátora GASK - Galerie Středočeského umění Richarda Druryho zde najdete i výmluvné osobní vzpomínky samotného autora..
Slovart


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz