Jaroslav Róna. Architektura - Publikace - Scéna

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisU příležitosti umělcova významného životního jubilea a jeho velké výstavy od poloviny června 2017 v Galerii hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zv…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788088217008
EAN9788088217008
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.09 Kg
Rozměr156x232 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran256

Bližší informace o knize "Jaroslav Róna. Architektura - Publikace - Scéna"

U příležitosti umělcova významného životního jubilea a jeho velké výstavy od poloviny června 2017 v Galerii hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zvonu na pražském Staroměstském náměstí vychází kniha věnovaná nikoliv Rónovým nadále dominujícím činnostem: malířství a sochařství, ale těm, kterým dosud byla věnována pozornost jen okrajově. Jaroslav Róna. Architektura - Publikace - Scéna, autor Jan Dvořák (ed.).


Anotace knihy " Jaroslav Róna. Architektura - Publikace - Scéna, autor Jan Dvořák (ed.)"

Na prvním místě je to jeho tenze v postupu od sochařství k architektuře, od jeho tzv. architektonů, prostorových vizí architektury z bronzu nebo pálené hlíny, k reálné architektuře skulpturálního typu, jejíž aktuální realizaci na radotínské akropoli (vzniklé ve spolupráci s jeho ženou architektkou Lucií Rónovou) je věnována úvodní část knihy, včetně peripetií stavby s možností dokončení zejména až po intervenci Davida Vávry. Výsledek architektury v půdoryse se šnekovitě rozvíjející z rotundovitého jádra bez pravých úhlů je dokumentován v samostatném bloku fotografií Martina Poláka.

Druhá část knihy je věnována ilustračnímu dílu Jaroslava Róny s již několika pozoruhodnými a pro umělce charakteristickými výstupy: jsou to především jeho Umanuté kresby (2002), dále výtvarné doprovody díla Franze Kafky, Antoine de Saint-Exupéryho, Edgara Allana Poe nebo naposledy George Orwella. Anotovaný soupis již 38 publikací se vztahem k Jaroslavu Rónovi je doplněn o tituly, na nichž se podílel autorsky, nebo které zásadním způsobem zobrazují jeho dílo. A konečně poslední část knihy stručně mapuje jeho scénické participace na projektech divadel Pražské pětky od poloviny 80. let (zejména v souborech Sklep a MIMOZA), přes akce Staré party po dnes asi nejproslulejší pódiová vystoupení společně s Alešem Najbrtem a Františkem Skálou pod hlavičkou TROS SKETOS..
neuveden


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz