Jaromír Zemina Pozdní texty

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisJsou to věru zázraky – vždyť celý svět je stvořen ze zázraků, z nichž ty nejmenší jsou nejtajemnější. Jaromír Zemina
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
19,57
Změna měny Platba v CZK

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN9788074671197
EAN9788074671197
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.60 Kg
Rozměr220x230 mm
VazbaV4
Počet stran340

Bližší informace o knize "Jaromír Zemina Pozdní texty"

Jsou to věru zázraky – vždyť celý svět je stvořen ze zázraků, z nichž ty nejmenší jsou nejtajemnější. Jaromír Zemina Jaromír Zemina Pozdní texty, autor Jaromír Zemina.


Anotace knihy " Jaromír Zemina Pozdní texty, autor Jaromír Zemina"

Kniha jednoho z nejvýznamnějších českých historiků umění, esejisty, kreslíře a básníka Jaromíra Zeminy zahrnuje texty z let 2001 až 2017. Sám autor ji charakterizuje následovně: „Opět se tu střídá próza s poezií, ubylo reflexí o přírodě, zato je tu mnohem víc úvah o umění, i starém, jež mě zajímá čím dál víc, a přibylo také intimnějších úvah o mně samém. V tom smyslu je tato knížka snad ještě osobnější a otevřenější než všechny předchozí.“ Myšleno zejména knihu Jiných textů (Torst, 2000). Sama kniha je tematicky rozdělena do deseti oddílů (Galerijní práce a sběratelství, Přátelé, Klasikové, Vetera et nova, Z ciziny a domova, Všudypřítomná poezie, Trocha přírody, Povzdechy, Miscelanea, Velmi osobní), v nichž jsou jednotlivé texty řazeny chronologicky. Suma textů se, s jistou nadsázkou, dá chápat jako román, román o podstatné části Zeminova života, složený sice z rozmanitých kusů a kousků prózy i poezie, ale vnitřně souvislý a stejnorodý. Obdivuhodný v tom, že přináší modrost, vzdělání a citlivost pozorovatele a glosátora, který nás neučí mentorovat, ale vnímat, brát si to, co je nám nabízeno. Autor Pozdní texty sám doprovodil téměř stovkou dokumentárních fotografií..
Arbor Vitae


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz