Jakub Hubálek: Černobílé léto

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisKniha Černobílé léto výrazného solitéra Jakuba Hubálka představuje pestrý výběr převážně monochromních olejomaleb. Autorovo dílo se pohybuje mezi foto…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
385
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTrafo Gallery
ISBN9788090741874
EAN9788090741874
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.80 Kg
Rozměr170x230 mm
Vazbabrožovaná s klopou
Počet stran200

Bližší informace o knize "Jakub Hubálek: Černobílé léto"

Kniha Černobílé léto výrazného solitéra Jakuba Hubálka představuje pestrý výběr převážně monochromních olejomaleb. Autorovo dílo se pohybuje mezi fotografickou popisností v kontrastu s impulzivními expresivními gesty. Jakub Hubálek: Černobílé léto, autor Jakub Hubálek, Petr Vaňous.


Anotace knihy " Jakub Hubálek: Černobílé léto, autor Jakub Hubálek, Petr Vaňous"

Jakub Hubálek na českou výtvarnou scénu vstoupil v roce 2010, kdy diplomoval na pražské Akademii výtvarných umění v Ateliéru kresby. Vztah k tomuto médiu je také zásadní pro jeho autorské pojetí obrazu, a právě na tomto vztahu jsou založena všechna podstatná specifika, která činí jeho malířský výraz výjimečným a rozpoznatelným. Orientaci na černobílou tonalitu, k níž se propracoval prostřednictvím zelených monochromů, vyvažuje autor v rámci obrazové konstituce smyslem pro kontrast forem. Na jedné straně popisnost na hranici citované fotografické předlohy, na straně druhé impulzivní expresivní vstupy, které popisnost v její dokonalé iluzivnosti demontují. Napětí mezi oběma výrazovými póly (preciznost vs gesto) vytváří svět proměnlivé, rozporuplné atmosféry, za níž cítíme ambivalentní pohled introverta. Někde spíše kritický, jinde střízlivý, často však podvratně subverzivní či podmanivě melancholický.

Publikace v grafickém provedení Studia Dipozitiv obsahuje retrospektivní výběr z děl Jakuba Hubálka spolu s doprovodným textem kurátora Petra Vaňouse a rozhovorem Tomáše Poláčka s umělcem..
Trafo Gallery

Obsah knihy: Jakub Hubálek: Černobílé léto

Jakub Hubálek: Černobílé léto - examplesJakub Hubálek: Černobílé léto - examplesJakub Hubálek: Černobílé léto - examplesJakub Hubálek: Černobílé léto - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz