Jakub Hubálek: Černobílé léto

Autor: Česky2020Trafo Gallery

Kniha Černobílé léto výrazného solitéra Jakuba Hubálka představuje pestrý výběr převážně monochromních olejomaleb. Autorovo dílo se pohybuje mezi fotografickou popisností v kontrastu s impulzivními expresivními gesty.

385 
včetně dph
skladem
Název: Jakub Hubálek: Černobílé léto  ISBN: 9788090741874  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788090741874  Hmotnost: 0.80 kg  Vazba: brožovaná s klopou  Počet stran: 200  Rozměr: 170x230 mm  Nakladatel: Trafo Gallery
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Jakub Hubálek: Černobílé léto, Jakub Hubálek, Petr Vaňous

Jakub Hubálek na českou výtvarnou scénu vstoupil v roce 2010, kdy diplomoval na pražské Akademii výtvarných umění v Ateliéru kresby. Vztah k tomuto médiu je také zásadní pro jeho autorské pojetí obrazu, a právě na tomto vztahu jsou založena všechna podstatná specifika, která činí jeho malířský výraz výjimečným a rozpoznatelným. Orientaci na černobílou tonalitu, k níž se propracoval prostřednictvím zelených monochromů, vyvažuje autor v rámci obrazové konstituce smyslem pro kontrast forem. Na jedné straně popisnost na hranici citované fotografické předlohy, na straně druhé impulzivní expresivní vstupy, které popisnost v její dokonalé iluzivnosti demontují. Napětí mezi oběma výrazovými póly (preciznost vs gesto) vytváří svět proměnlivé, rozporuplné atmosféry, za níž cítíme ambivalentní pohled introverta. Někde spíše kritický, jinde střízlivý, často však podvratně subverzivní či podmanivě melancholický.

Publikace v grafickém provedení Studia Dipozitiv obsahuje retrospektivní výběr z děl Jakuba Hubálka spolu s doprovodným textem kurátora Petra Vaňouse a rozhovorem Tomáše Poláčka s umělcem.

Jakub Hubálek: Černobílé léto