Imago, imagines I.-II.

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisAutoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen …
více informací
Dostupnostdo týdne
Cena s DPH
1 999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAcademia
ISBN9788020030368
EAN9788020030368
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost3.83 Kg
Rozměr210x260 mm
Vazbavázaná
Počet stran1428

Bližší informace o knize "Imago, imagines I.-II."

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). Na rozdíl od dnešního chápání umění byla ve středověku u uměleckého díla považována za klíčový prvek jeho funkce a teprve na ni se vázala stránka estetická. Imago, imagines I.-II., autor Benešovská Klára, kolektiv autorů.


Anotace knihy " Imago, imagines I.-II., autor Benešovská Klára, kolektiv autorů"

Z toho vychází struktura knihy – po úvodním výkladu pojmu imago se jednotlivé oddíly zabývají funkcemi, které imagines plnily – funkcí náboženskou, didaktickou, memoriální a reprezentativní, a nakonec též funkcí estetickou, s níž jsou spojeny i proměny stylu. Netradičně pojaté dějiny středověkého umění jsou zasazeny do kontextu historického vývoje českých zemí, text provázejí četná vyobrazení..
Academia


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz