Hvězdy

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisJan Saudek jeden z nejvýznamnějších českých uměleckých fotografů vydává knihu fotografií významných a známých sportovců, které fotografoval v průběhu …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788087737385
EAN9788087737385
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.30 Kg
Rozměr256x347
Vazbavázaná
Počet stran80

Bližší informace o knize "Hvězdy"

Jan Saudek jeden z nejvýznamnějších českých uměleckých fotografů vydává knihu fotografií významných a známých sportovců, které fotografoval v průběhu posledních deseti let. Knižně nepublikované fotografie zachycují jak současné aktivní sportovce, tak i naše sportovní legendy. Text knihy je v češtině a angličtině. Hvězdy, autor Jan Saudek.


Anotace knihy " Hvězdy, autor Jan Saudek"

K představení knihy se nejlépe hodí slova samotného Jana Saudka: „Dívám se na ty obrázky a jsem pohnut, dojat a kdesi cosi a až teď to vidím: vždyť já, sákryš, fotografoval ty nejhezčí dcery a syny mé vlasti! Těch deset let, co jsem tohle fotografoval, jsem byl člověk, který stojí na zemi a dívá se na noční oblohu plnou zářících hvězd. To oni jsou ty hvězdy – já sám jsem se tak vysoko nikdy nedostal. Ale směl jsem se na ně dívat. Neměl bych nikoho vyzdvihovat, to se nedělá, vím. Vzdor tomu to udělám: jeden obrázek, společný portrét tří olympijských vítězů, tří oštěpařů, mi vhání slzy do očí – a jsem na něj obzvláště pyšný – v něm se mi snad podařilo oslavit svou zemi. A vlastně zachytit naše dějiny v obrovském časovém úseku – a ještě k tomu je to klasický rodinný portrét, jak má být. Tři generace. Ale jak vznikl ten obrázek, snad blízký každému vlastenci? To je prosté: byl jsem u toho – a byl jsem tam v pravý čas.“.
neuveden

Obsah knihy: Hvězdy

Hvězdy - examplesHvězdy - examplesHvězdy - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz