František Bílek a kniha

Autor
InformaceČesky, 2011
PopisKniha v osmi oddílech představuje veškerou knižní tvorbu Františka Bílka z let 1898–1941. Významný sochař českého symbolismu, známý pracemi jako Mojží…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 100
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-87164-79-2
EAN9788087164792
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.55 Kg
Rozměr200 x 255 mm
VazbaV8
Počet stran181

Bližší informace o knize "František Bílek a kniha"

Kniha v osmi oddílech představuje veškerou knižní tvorbu Františka Bílka z let 1898–1941. Významný sochař českého symbolismu, známý pracemi jako Mojžíš, Slepci, Úžas, Význam slova Madona a mnoha jinými, přenesl osobní vizi duchovního umění i do svých knižních prací. Ve vlastních textech a grafických cyklech – Otčenáš, Stavba budoucího chrámu v nás, Cesta, Mystický traktát – představuje a vysvětluje svoji duchovní cestu. František Bílek a kniha, autor Pavel Myslín.


Anotace knihy " František Bílek a kniha, autor Pavel Myslín"

Bílek spolupracoval s Katolickou modernou, s Jakubem Demlem, kterému graficky zpracoval jeho Miriam, Slavíka sv. Bonaventury a další knihy. Otokaru Březinovi vydal a doplnil svými kresbami básnickou sbírku Ruce, stejně jako mnoho dalších vydání Březinových knih. Pro Julia Zeyera a jeho Román o věrném přátelství Amise a Amila vytvořil čtyři kartony a výtvarně doprovodil knihy samozřejmě i mnoha jiným autorům. Pozornost je věnována i knižní vazbě – reliéfní, pergamenové a celokožené. Publikovány jsou i Bílkovy návrhy vazeb, pozornost si vysloužily i individuální vazby řezané do kůže. Chronologický soupis veškerých knih s úpravou Františka Bílka práci uzavírá. Kniha je doplněna bohatou fotografickou dokumentací a soupisem Bílkových vazeb i knih s jeho výtvarným doprovodem.
Grafická úprava: Adéla Svobodová.
Arbor Vitae

Obsah knihy: František Bílek a kniha

František Bílek a kniha - examplesFrantišek Bílek a kniha - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz