František Bílek a jeho pražský ateliér

Autor
InformaceČesky, 2010
PopisPublikace vydaná při příležitosti znovuotevření Bílkovy vily (nové expozice Galerie hlavního města Prahy) obsahuje texty významných českých historiků …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
890
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelArbor Vitae
ISBN80-87164-51-8
EAN9788087164518
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.49 Kg
Rozměr210 x 240 mm
Vazbavázaná
Počet stran176

Bližší informace o knize "František Bílek a jeho pražský ateliér"

Publikace vydaná při příležitosti znovuotevření Bílkovy vily (nové expozice Galerie hlavního města Prahy) obsahuje texty významných českých historiků umění, kteří ozřejmují pozadí doby a souvislosti spojené s projektováním pražského ateliéru na Hradčanech. František Bílek a jeho pražský ateliér, autor Karel Srp, Jindřich Vybíral, Martin Krummholz, Sandra Baborovská, Petr Wittlich, Zdeněk Lukeš, Hana Larvová.


Anotace knihy " František Bílek a jeho pražský ateliér, autor Karel Srp, Jindřich Vybíral, Martin Krummholz, Sandra Baborovská, Petr Wittlich, Zdeněk Lukeš, Hana Larvová"

Stať Petra Wittlicha přibližuje Bílkovu grafiku a drobnou plastiku v kontextu s pracemi veřejného charakteru, Jindřich Vybíral se podrobněji zabývá tvaroslovím sochařovy vily, Zdeněk Lukeš se soustřeďuje na zástavbu hradčanských bašt a Martin Krummholz přináší zcela nové poznatky do bílkovského bádání. Knihu zakončuje Bílkova úvaha nad architekturou doplněná reprodukcemi nerealizovaných návrhů a podrobný životopisný přehled Hany Larvové. Titulem František Bílek a jeho pražský ateliér se prolínají unikátní, dosud nepublikované dobové fotografie, které ukazují život a tvorbu Františka Bílka v novém světle..
Arbor Vitae

Obsah knihy: František Bílek a jeho pražský ateliér

František Bílek a jeho pražský ateliér - examplesFrantišek Bílek a jeho pražský ateliér - examplesFrantišek Bílek a jeho pražský ateliér - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz