Fenomén drsnosti. Česká strukturální grafika

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisDvojjazyčná kniha z oboru dějin umění je první syntetickou studií o fenoménu české strukturální grafiky, která je objevem Vladimíra Boudníka, nejosobi…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
357
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelSČUG Hollar
ISBN9788090663008
EAN9788090663008
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.25 Kg
Rozměr210x295 mm
Vazbavázaná s přebalem
Počet stran60

Bližší informace o knize "Fenomén drsnosti. Česká strukturální grafika"

Dvojjazyčná kniha z oboru dějin umění je první syntetickou studií o fenoménu české strukturální grafiky, která je objevem Vladimíra Boudníka, nejosobitějšího grafika druhé poloviny 20. století. Inspirativní síla nové metody zasáhla mnoho dalších umělců, z nichž někteří ji obohatili o vlastní originální postupy. Fenomén drsnosti. Česká strukturální grafika, autor Jiří Bernard Krtička.


Anotace knihy " Fenomén drsnosti. Česká strukturální grafika, autor Jiří Bernard Krtička"

Vývoj české strukturální grafiky nebyl přerušen předčasnou Boudníkovou smrtí, střídáním uměleckých trendů, ani koncem 20. století. Její nevyčerpatelný výtvarný potenciál se projevuje i v aktuální grafické tvorbě.

Umělci: Vladimír Boudník, Zdeněk Beran, Šimon Brejcha, Eva Čapková, Patrik Hábl, Oldřich Hamera, Josef Hampl, Jan Hladík, Jenny Hladíková, Jaroslav Hořánek, Jaroslav Hovadík, Dalibor Chatrný, Ludmila Jandová, James Janíček, Čestmír Janošek, Robin Kaloč, Jan Koblasa, Radoslav Kratina, Lubomír Krupka, Alena Kučerová, Antonín Málek, Pavel Nešleha, Eduard Ovčáček, Lubomír Přibyl, Dana Puchnarová, Romana Rotterová, Pravoslav Sovák, Vladimír Suchánek, Pavel Sukdolák, Jaroslav Šerých, Antonín Tomalík, Miloš Urbásek, Jiří Valenta, Aleš Veselý, Lenka Vilhelmová, Karel Vysušil, Rudolf Alois Zörner.

Autor analyzuje Boudníkovo dílo z hlediska inovací tradičních grafických technik a materiálů, soustavně mapuje českou strukturální grafiku druhé poloviny 20. století a sleduje její přesah do umění 21. století. Rozdílné přístupy ke zhotovení strukturálních matric dokládá početnými snímky a charakterizuje šest typů strukturálních grafických metod. V druhé části knihy přináší 37 uměleckých medailonů, z nichž každý obsahuje reprodukci grafického listu, základní biografická data, charakteristiku autorovy tvorby a jeho původního přínosu v oblasti strukturální grafiky..
SČUG Hollar

Obsah knihy: Fenomén drsnosti. Česká strukturální grafika

Fenomén drsnosti. Česká strukturální grafika - examplesFenomén drsnosti. Česká strukturální grafika - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz