Fata Morgana

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisBibliofilské vydání šesti básnických textů v prozodickém tvaru, v nichž Ivan Wernisch opět uplatňuje nespoutanou imaginaci s groteskní situacemi. Výra…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
700
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelGalerie Ztichlá klika
ISBN978-80-88047-08-7
EAN9788088047087
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.00 Kg
Rozměr140x205 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran58

Bližší informace o knize "Fata Morgana"

Bibliofilské vydání šesti básnických textů v prozodickém tvaru, v nichž Ivan Wernisch opět uplatňuje nespoutanou imaginaci s groteskní situacemi. Výrazný výtvarný doprovod Viktora Pivovarova. Fata Morgana, autor Wernisch, Ivan; ilustrator.


Anotace knihy " Fata Morgana, autor Wernisch, Ivan; ilustrator"

Nezaměnitelný rukopis Ivana Wernische se promítá do všech básní v tomto bibliofilském souboru. Jsou v nich proto obsaženy absurdní karikatury prošité nonsensovou epikou, vzdálené obzory, mystifikační prvky obohacené cílevědomě rozpustilou poetikou. Přesto však i do těchto zdánlivě veselých témat pronikají i závažnější myšlenky, směřující k zobrazení světa, jenž skrývá či připravuje lidské ohrožení, bezcitnost, neočekáváná překvapení i pochmurnost. Třeba nepochopená "lehká žena", varietní umělec, jehož číslo vrcholí sestavením těžkého kulometu nebo město čelící okupaci, kterou si ale nikdo příliš nepřipouští, takže ve finálním výsledku je vnímána jako nereálná halucinace - jako "fata morgana"..
Galerie Ztichlá klika


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz