Eduard Ovčáček: Fotografika

Sleva 47%
Autor
InformaceČesky, 2014
PopisMédiem fotografie a jeho možnostmi pro vlastní umělecké vyjádření se Eduard Ovčáček začal zabývat zhruba od počátku 60. let. Při práci s kovolisy obje…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena1 100 Kč - SLEVA 47%
Cena s DPH
580
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


Nakladatelneuveden
ISBN9788074646850
EAN9788074646850
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.20 Kg
Rozměr280x240 mm
Vazbapevná
Počet stran250

Bližší informace o knize "Eduard Ovčáček: Fotografika"

Médiem fotografie a jeho možnostmi pro vlastní umělecké vyjádření se Eduard Ovčáček začal zabývat zhruba od počátku 60. let. Při práci s kovolisy objevil sendvičovou techniku, jejíž podstatou je kontaktní navrstvení pozitivních i negativních snímků na fotopapír doplněné následně pod zvětšovacím přístrojem o další vrstvu složenou z kopií architektonických plánů, vlastní strojopisné vizuální poezie a nebo grafických listů, propalovaných koláží či strukturálních grafik. Eduard Ovčáček: Fotografika, autor Eduard Ovčáček.


Anotace knihy " Eduard Ovčáček: Fotografika, autor Eduard Ovčáček"

Tyto jeho pozoruhodné vizuální experimenty však byly jak na výstavách tak i v obou doposud publikovaných monografiích věnovaných autorovu dílu zmíněny a prezentovány jen okrajově. Publikace, kterou Fakulta umění Ostravské univerzity právě vydává, chce upozornit na tuto neprávem opomíjenou polohu autorova díla. Eduard Ovčáček zde totiž otevřel novou cestu k tematizaci vztahu mezi popředím a pozadím, mezi prvním, druhým a dalšími plány zobrazení. V prolnutých vrstvách se tu propojuje romantika a syrovost spolu s radikální sémantizací rozličných použitých struktur. „Pohyb myšlenky“ probíhá od povrchu do pozadí a zpět. Výsledné zobrazení je pak resultátem součtu jednotlivých vrstev, jimiž zrak tam a zpět opakovaně těká. Sendvičové fotografiky Eduarda Ovčáčka jsou tedy, podle mého názoru, potvrzením teze o tom, že „čtení“ uměleckého díla se neodehrává postupným rozvíjením v čase, ale simultánně a zároveň v jednom každém okamžiku, v němž se divák na obraz se zájmem dívá..
neuveden

Listování v knize: Eduard Ovčáček: Fotografika

Ukázková kapitola [pdf; 3,2 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz