Edgar Degas, kresby a pastely

Autor
InformaceAnglicky, 2014
PopisAčkoli byl Edgara Degase (1834-1917) nakonec spojován s impresionisty a dokonce se účastnil i společných výstav, Degas nikdy nepřijal čistě impresioni…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelThames & Hudson
ISBN0500093818
EAN9780500093818
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost3.99 Kg
Rozměr152 × 229 mm
Vazbaměkká
Počet stran238

Bližší informace o knize "Edgar Degas, kresby a pastely"

Ačkoli byl Edgara Degase (1834-1917) nakonec spojován s impresionisty a dokonce se účastnil i společných výstav, Degas nikdy nepřijal čistě impresionistické přístup. Byl přímo posedlý lidskou postavou ve všech pozicích. Kreslil hlavně tanečnice, např. obrazy Baletní škola a Konec arabesky Edgar Degas, kresby a pastely, autor Christopher Lloyd.


Anotace knihy " Edgar Degas, kresby a pastely, autor Christopher Lloyd"

Kromě baletek zobrazoval později i koňské dostihy a tím se, při vyjádření pohybu, zařadil k impresionismu. Edgar Degas nepoužíval techniky impresionistů, aby mohl lépe kreslit postavy se svými stíny a liniemi. Více než polovina jeho pastelů a olejomaleb zachycuje baletky, které vystupovaly mezi jednotlivými dějstvími v pařížské opeře. Od sedmdesátých let 19. století kreslil a maloval na jevišti, v šatnách i ve chvílích odpočinku. Obrazů se zákulisní a intimní tematikou namaloval mnohem víc než těch, které zachycují baletky při představen.
Thames & Hudson

Obsah knihy: Edgar Degas, kresby a pastely

Edgar Degas, kresby a pastely - examplesEdgar Degas, kresby a pastely - examplesEdgar Degas, kresby a pastely - examplesEdgar Degas, kresby a pastely - examplesEdgar Degas, kresby a pastely - examplesEdgar Degas, kresby a pastely - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení